Wpis z mikrobloga

Przypominam, że od 2 sierpnia będą nowe dowody osobiste z odciskami palców. Jak chcecie odwlec w czasie dzielenie się z państwem takimi rzeczami, to polecam wymienić dowód jeszcze przed zmianami, bo nie będzie obowiązku wymiany na nowy. Czyli jak sobie teraz wyrobicie nowy, to odciski wezmą od was dopiero za 10 lat, a przez 10 lat jeszcze dużo się może zmienić - np. mogą z tego zrezygnować. :v

#polska #ciekawostki #dowodosobisty
  • 30
  • Odpowiedz
@Hedage: szkoda, że w podobny sposób nie myślałem żeby wyrobić wcześniej prawko. Brat ma dożywotnio, ja na 15 lat xd Rok po roku prawko robione. Korzystajcie z rad mireczka
  • Odpowiedz
@Hedage: przez odciski nie będzie można wyrobić dowodu zdalnie. Ja w tym roku tak zrobiłem, wszystko wypełnione zdalnie, podpisane profilem zaufanym, nawet zdjęcie sam zrobiłem, tylko dwa tygodnie później po odbiór i gotowe
  • Odpowiedz
  • 0
@rayman_s wiem, że w przedszkolu i pierwszej klasie pobierali, ale w wieku 6 lat raczej nie ułożył byś takiego zdania ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Chehu: Taki cytat z netu:
Kierowcy z dokumentem bez daty ważności uprawnień będą musieli się zgłosić do urzędu najwcześniej w 2028 roku. Najpóźniej prawo jazdy będzie można wymienić w 2033 roku. Nowe dokumenty będą wydawane z 15-letnim okresem ważności.
  • Odpowiedz
@Proobs: @Nowa_Zielonka_: Trenuję wspinaczkę 4 razy w tygodniu i właściwie nie mam odcisków palców, jak wyrabiałem paszport, to pani ponad 20 min męczyła się i tarmosiła mi wszystkie palce przy tej maszynce bo "na pewno pan źle dokłada" XD W końcu udało jej się z kciuka, ale tak ledwo ledwo (na ekraniku się pojawia jakość odcisku i była równo z granicą). Myślę, że gdyby teraz mieli by gdzieś
  • Odpowiedz