Wpis z mikrobloga

@Smoak: Choć to PL***** to jest to AliExpress Saver Shipping czyli ma tracking, ale ten sam system numeracji co to gówno bez śledzenia. Zatem to jest faktyczny tracking (chyba). Dlaczego chyba? Ponieważ to świeża forma wysyłki i dopiero ludzie zaczynają dostawać. I niestety przechodzi również przez tych syfiastych pośredników, ale Ali chyba zaczęło im patrzeć na ręce z powodu wielu skarg i przegrywanych dispute. Czekaj. Ludzie raportowali, że po 31
  • Odpowiedz
@Smoak: To nie jest gwarantowany czas. Poszukaj na wykop postów ludzi, którzy mieli Saver Shipping. Może coś więcej powiedzą Ci. Sam też czekam na taką przesyłkę.
  • Odpowiedz
@Andczej: Nawet na AliExpress jak masz Saver Shipping to jest oznaczona ze śledzeniem. Od samego początku nie podobało mi się jednak, że to coś ma ten sam system numeracji. Jak to ostatecznie działa nikt nie wie. Może Alipaczka coś wtrąci od siebie.

@alipaczka

W ogóle zakupy na Ali robią się coraz bardziej wk......ce. Dzisiaj po 11 dniach matoł napisał mi, że nie wyśle, bo "out of stock". A na
  • Odpowiedz
@Andczej: Być może i znaczy tyle co nic czyli tak jak ochrona na AliExpress, która jest gówno warta, a pomimo tego są tłumy szaleńców, którzy płacą BLIKiem ;).

Ten numer nie musi być zgodny z UPU. Prawdopodobnie te listy mają mieć tylko wewnętrzne śledzenie Ali czyli rozliczanie się z nich przez węzły logitystyczne Ali łącznie z pośrednikami. Ponoć @Alipaczka wpłynęła na wprowadzenie Saver Shipping to niech wypowiedzą się.
  • Odpowiedz
@lyncz: Jeżeli Saver tak ma działać to nie wiem po co AliExpress wprowadziło tę ułudę. Ale to właśnie chińska "solidność" :D. Kłamstwa, prowizorka i "my dear".
  • Odpowiedz
  • 0
@Passarant Właśnie nie widzę różnicy pomiędzy dotychczasową nierejestrowaną, a często każą sobie kilka-kilkanaście centów za tę usługę dopłacić
  • Odpowiedz
@lyncz: Zapytaj @alipaczka. Mają ponoć swoje wtyki w Ali. I dobrze, że wspomniałeś, iż często Saver jest płatne. Ludzie unikają teraz Economy jak ognia, bo praktycznie nic nie dociera. Wybierają Saver i dostają to samo gówno ;). A szemrani pośrednicy AliExpress nadal mają się dobrze.
  • Odpowiedz
@Passarant: No właśnie kiedyś economy w 90-100 dni zawsze do mnie docierały, ale odkąd wybuchła epidemia, to prawie wszystkie poszły w spory - na szczęście rozstrzygnięte na moją korzyść. Jedyne jakie docierają to te skumulowane, które dostają numer przesyłki rejestrowanej
  • Odpowiedz
@lyncz: Economy potrafiły docierać w 35-65 dni. To nie ma nic wspólnego z pandemią. Przynajmniej od pewnego czasu. Problem tkwi w tych gównianych pośrednikach w Polsce. Bo nie ogarniają, bo kradną u nich itd.
  • Odpowiedz