Wpis z mikrobloga

Wg libków, jeśli zgodzisz się zarabiać mniej niż wynosi wartość twojej pracy, to znaczy że nie zachodzi wyzysk.

Idąc tą samą logiką - jeśli się zgodzisz na pozbawienie twojego życia, to znaczy że nie doszło do zabójstwa. Albo jeśli zgodzisz się na to żeby ktoś cię zjadł, to znaczy że nie doszło do kanibalizmu. Niech mi to ktoś wytłumaczy bo nie rozumiem xD

#antykapitalizm #antykanibalizm #bekazprawakow
G.....5 - Wg libków, jeśli zgodzisz się zarabiać mniej niż wynosi wartość twojej prac...

źródło: comment_1618241592B881BuugPJAiufTEXfFnQC.jpg

Pobierz
  • 26
@Gaku745: Czyli, jak jasno pokazujesz powyżej, widzisz, że problem nie jest zerojedynkowy w temacie uśmiercania ludzi. Podobnie w wypadku pracy - faktycznie są firmy, gdzie szefowie działają tak, aby wtłoczyć w ludzi poczucie bezradności, i nie mam problemu aby to nazwać wyzyskiem i patologią.

Natomiast bardzo często po prostu ludzie przez swoje myślenie życzeniowe podpisują umowę na bardzo złą stawkę, licząc, że szybko się coś zmieni. Nawet mi się to zdarzyło,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaku745: ale zamiast narzekać na "libków" można ludzi edukować. W kapitalistycznej utopii każdy zna wartość swojej pracy. Gdyby w Polsce 80% społeczeństwa prawidłowo oceniła wartość swojej pracy rynek byłby dużo lepszy.
@Gaku745: Ludzie powinni mieć prawo do samostanowienia o swoim życiu. Niezależnie w jakim systemie żyją. Po odpowiednich konsultacjach z lekarzem osoba powinna móc podjąć decyzję, czy chce żyć czy jednak się wypisuje z zabawy. Obecnie niewiele krajów daje taką możliwość, więc też rozumiem osoby które np. chcą aby ktoś je odłączył od aparatury (a tym samym zabił) i jednocześnie nie życzą sobie aby ta osoba ponosiła konsekwencje. Młodzi ludzie też powinni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jeśli się zgodzisz na pozbawienie twojego życia, to znaczy że nie doszło do zabójstwa.


@Gaku745: jeśli chcesz umrzeć, i ktoś ci zapewnia tę "usługę", to w sumie jest eutanazja.