Wpis z mikrobloga

"Efekt św. Mateusza
Ogólna zasada socjologiczna o ubożeniu osób biednych i bogaceniu się bogatych. Termin został spopularyzowany przez socjologa Roberta Mertona i nazwany imieniem ewangelisty Mateusza, z którego księgi pochodzi cytat:
- "Albowiem wszelkiemu mającemu będzie dano, i obfitować będzie, a temu, który nie ma, i to, co się zda mieć, będzie wzięto od niego."
Efekt św. Mateusza ujawnia się również w innych dziedzinach życia. Poza dosłownym znaczeniem dotyczącym bogactwa materialnego termin ten jest także stosowany w przenośni, np.
-w edukacji – uczniowie i studenci zamożniejsi trafiają często do lepszych szkół i uczelni, dzięki czemu stają się lepiej wykształceni, niż ich ubożsi koledzy. Keith Stanovich wskazał, że efekt Mateusza można powiązać z nauką czytania i wpływem braku tych umiejętności na osiągniecia szkolne uczniów.
-w nauce – naukowcy cieszący się większym uznaniem w środowisku mają łatwiejszy dostęp do funduszy i innych środków niezbędnych do rozwoju, dzięki czemu efekty ich badań ujawniają się lepiej i szybciej,
-w politologii – partia zdobywająca większość głosów podczas wyborów w skali całego kraju lub okręgu, otrzymuje nieproporcjonalnie dużą liczbę mandatów, pomimo że procent poparcia dla konkurujących partii przed wyborami jest zbliżony.

Efekt odnosić się może także do wpływów, popularności, atrakcyjności itd."
Ci którzy odnieśli sukces najprawdopodobniej dalej będą triumfować, a ci którzy ponieśli porażkę jeszcze bardziej będą przegrywać. Tyczy się to również sfery matrymonialnej. Chad który wyrwał laskę będzie napędzany pewnością siebie, hormonami, a przede wszystkim swoim wyglądem i będzie mu jeszcze łatwiej wyrwać następną. Przegrywowi sparzonemu porażką będzie z każdą kolejną nieudaną próbą coraz ciężej.
#przegryw #blackpill #zwiazki #psychologia #socjologia #redpill
Niski_Manlet - "Efekt św. Mateusza
Ogólna zasada socjologiczna o ubożeniu osób biedn...

źródło: comment_1618240705w3RdR7Z0zetirm3fUEMjq0.jpg

Pobierz
  • 57
@Azja_Tuhajbej:
No moim zdaniem Ty zbyt krytycznie siebie oceniasz.
175 i normicka twarz nie jest powodem żeby pisać "its over".

Masa osób tutaj pisała ze wzrostem poniżej 170 że dla nich 175 to byłoby spełnianie marzeń.
@Pesadelo: W 2021 takie staty to odrzut genetyczny ale ok xD
Mam uraz do kobiet i niespecjalnie mi na tym zależy za wszelką cenę. Z moimi statami to związek trzeba sobie wypajacować statusem i kasą, a tego mi się nie chce, tym bardziej wiedząc że taki związek to tylko przystanek do lepszego.

I gdzie te przykłady zachowywania się jak posiadacz mordy przemcela i stwierdzania że its over dla mnie?
@Azja_Tuhajbej:
Niektóre pewnie są zajęte a niektóre nie. Zresztą ludzie się rozstają z różnych powodów, więc jest rotacja w tej kwestii :)

Także nic nie jest przesądzone, tylko wciąż piłka w grze jak to mówią :)
@Pesadelo: No jest rotacja w grze, mogę przejąć piłkę po chadzie jak już rówieśniczka straci na takich szanse. Tylko co to za deal jak się godzisz z tym że twoja nie jest kobieta tylko twoja jest kolej. To już divy wolę.
No to jak powiedziałem nie wylosowałeś aż tak tragicznych kart w tali jak Ci się wydaje :)

Poczytaj sobie posty ludzi którzy mają po 165 czy 168 wzrostu i mają przeciętne twarze. Oni naprawdę mają problem. Przy 175 jeszcze da sie fajnie żyć. Tym bardziej że twarzą też nie straszysz.