Wpis z mikrobloga

Dziś podbiła do mnie policja o brak maseczki. Może myśleli, że trafili na "panie, znam swoje prawa, przeczytałem Konstytucję". Chadzam regularnie z pieskiem na wybieg, który jest klepiskiem bez nawet jednego zwiędłego krzaczka. Z pewnością nie można tego nazwać terenem zielonym. Panowie policjanci prawdopodobnie liczyli na łatwy mandat. Spodziewałem się, że kiedyś to nastąpi i od dawna jestem przygotowany. Miałem ze sobą treść aktualnego rozporządzenia, numer działki oraz plan zagospodarowania przestrzennego więc bez trudu mogłem udowodnić, że owo klepisko jest - zgodnie z prawem miejscowym - zieleńcem i w tym konkretnym miejscu nie muszę nosić maseczki. Rozmowa była kulturalna, przedstawiłem swoje argumenty, wytłumaczyłem że po wyjściu za ogrodzenie zasłonię usta i nos ale tutaj tego nie zrobię, bo nie muszę i już sam trening z psem jest sporym wysiłkiem a co dopiero w maseczce. Nawet mnie nie spisali, życzyli udanego popołudnia i poszli sobie.

#koronawirus #policja #truestory #zwierzaczki
L3stko - Dziś podbiła do mnie policja o brak maseczki. Może myśleli, że trafili na "p...

źródło: comment_1618171243fLNzAwejQjSB9zTt8s3fXo.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@funfelfonfafis: bzdura. Po prostu mam bekę z tych wszystkich napinaczy, co to kamerują interwencje. Z policją można dyskutować na argumenty. Powtarzam - na argumenty! Moja sprawa zakończyła się bez scysji, bo nie pieniaczyłem i potrafiłem udowodnić swoją rację.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@L3stko: akurat nagrywać często warto, co powie ci zresztą każdy ogarnięty funkcjonariusz. Ale - wtedy należy być świadomym, ze pewnie na pouczeniu sie nie skończy. Dlatego trzeba wiedzieć kiedy z czego korzystać. Nagrywanie w przypadku bzdurnej interwencji o maseczke to idiotyzm
  • Odpowiedz
Z policją można dyskutować na argumenty. Powtarzam - na argumenty!


@L3stko: Ale oni znali sytuację a mimo to uznali, że spróbują wlepić mandat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe ile osób dostało mandacik w tym samym miejscu. Nie każdy też chce studiować prawo, żeby czuć się bezpiecznie przy policji. To chyba nie tak miało działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@L3stko: z policją nie powinno być w ogóle dyskusji. Chcieli wlepić ci bezprawny mandat, a ty jesteś zadowolony, że musiałeś im tłumaczyć, że nie mają prawa tego zrobić? Brawo.
  • Odpowiedz