Wpis z mikrobloga

Czesc :) mam pytanko czy ktos z was moze jakos kreatywnie przerobil pata mini?Chcialabym zalozyc male akwarium 30l i chce skorzystac ze sprzetu ktory mi sie wala po szafkach.Kolejna sprawa neony odwazyl sie ktos hodowac je w tak malym litrazu?Zdania w internetach sa podzielone
#akwarium #akwarystyka
  • 16
@Gozdziu: ale ja chce je trzymac dla siebie nie sprzedawac :p u-jet3 widzialam ale mam wrazenie ze zdominuje mi tak male akwarium wiec chyba jednak po prostu wsadze kaskade fzn1
@Sic___: to akwarium chce zrobic tanio ( ͡° ͜ʖ ͡°) na ile to mozliwe oczywiscie bo w przeciagu pol roku postawilam 3 szkla :p wiec teraz chce wykorzystac sprzet ktory juz mam czyli albo fzn1 albo pata mini rosliny beda proste wiec o swiatlo sie jakos specjalnie nie martwie
@Paula53 Co to znaczy kreatywnie przerobić filtr?
Pat mini to miniaturowy filtr do małych akwariów, najlepiej dodać jakąś gęstą gąbke i tyle, co tu przerabiać?
Gdzie niby zdania się podzielone? Na forach gdzie ludziom tak jak i tobie wydaje się, że trzymanie ryb w jakichś warunkach to kwestia odwagi?
Obyś nie pytała później czy kilka skalarów w 60l jest ok bo ktoś tam napisał że ma i "se pływajo"
Neony to ryby
@Kriegor: doskonale wiem ze neony sa lawicowe kolejna sprawa jest pare rodzajow neonow najmiejsze osiagaja 2.5cm i sa polecane na minimum 40l stad moje pytanie bo zaglebiajac sie w temat czytalam wypowiedzi ludzi ktorzy trzymaja je w mniejszych akwariach co do specyficznych warunkow to tez o tym wiem filtr RO w domu mam wiec wydaje mi sie ze z uzyskaniem odpowiedniej wody tez nie bylo by problemow totalnie nie rozumiem twoich
@Paula53: zapomnialam dodac ze te wypowiedzi to wcale nie opinia jakis jankow ktorzy uwazaja ze ryba to ryba i grunt zeby wode miala tylko ludzi ktorzy troche sie juz tym zajmuja
@Paula53 Parę rodzajów czyli te trzy z rodziny Paracheirodon w postaci neonów czerwonych, innesa i simulans?
Gdzie każdy to minimum 60l, a może o czymś nie wiem po prostu, podrzuć coś do poczytania to się chętnie dokształcę.
Jak masz filtr ro to oczywiście zrobisz każdą wodę.
nie wiem też jakieś przytyki XD
Tak twoje pytanie po prostu zabrzmiało, i też mogę ci przytoczyć wypowiedzi ludzi którzy trzymali skalary w 60l no i
@Kriegor: w garazu czeka 112l ale najpierw meble chce w salonie zmienic bo pozniej nie ma szans ze sama przeniose to akwarium i tam myslalam o neonie czerwonym plus para ramirez co do BW to zastanawiam sie na probe nad mini akwarium dla bojownika tylko dzikusa zeby zobaczyc jak to wydzie szyszki i liscie juz mam :p
@Paula53 To musisz kupić te meble bo tak szkoda żeby tak stało i się kurzyło xd
Ale masz na oku jakaś komodę czy coś która wytrzyma co najmniej 150kg stałego obciążenia i się nie wygnie przy tym?
Trzeba uważać.
Ale tam ławica neonów i taka parka będzie w sam raz.
A tych 30l możesz spróbować zrobić taki biotop bojownikowi, takie Blackwater - kałuża w Azji XD
@Kriegor: wiesz co rozgladam sie za jakas komoda debowa prawdziwe drewno powinno bez problemu utrzymac ten ciezar ewntualnie dodam tylko wzmocnienia.Bojki mam dwa :) HM i HM dumbo odbieram w tym tygodniu wiec kolejnego chcialabym dzikuska a w ta 30 co mam myslalam na pigmejkami kocham kiryski :)