Wpis z mikrobloga

Trzeci krajobraz to termin ukłuty przez francuskiego botanika Gillesa Clementa. Oznacza on zaniedbane przez człowieka, ale różnorodne i bogate biologicznie miejsca, które są siedliskiem dla wielu gatunków roślin i zwierząt. W warunkach miejskich to zazwyczaj zarośla przy ściekach, zarośnięte ogródki działkowe, przydrożne krzaki, samosiejki - ogółem cała nieuporządkowana przyroda.

W Czyżynach właśnie zaczyna się betonowanie takiego trzeciego krajobrazu. No ale przynajmniej menele nie będą miały gdzie srać, a rodzinki z dziećmi z Avii będą mogły odbywać pouczające spacery. Idź być lewackim ekoterrorystą gdzie indziej, ludzie potrzebują rozrywki, turyści potrzebują rozrywki!!!!1 #zlotawolnoscdeweloperska #krakow #czyzyny #nowahuta
DerMirker - Trzeci krajobraz to termin ukłuty przez francuskiego botanika Gillesa Cle...

źródło: comment_1618167543Ybd3aT7K91HWo66PjVwTre.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@DerMirker: To centrum nauki to niezły wał. Ile kasy to na to idzie to głowa mała. A będzie trzeba dokładać każdego roku, bo nie ma opcji żeby się zwróciło. Szczególnie teraz, gdy turystyka umarła. A wątpię, że w ogóle będzie to przyciągać ludzi.
  • Odpowiedz
@DerMirker: Mnie tylko zastanawia gdzie byli ci wszyscy obrońcy zieleni jak zabudowywali drugą cześć pasa startowego(słynna Avia). Generalnie tez mi sie nie podoba ta inwestycja ale betonowego Jacka nie ma mocnych, a ty wszystkich obecnych krzykaczy pytam kolejny raz gdzie byliście jak budowali Avie ??
  • Odpowiedz
@bomboclat: człowieku są grupy ludzi (mieszkańcy 2 Pułku i D303 m.in), które walczyły o uznanie pasa startowego za nieruszalny zabytek już od początku lat 90, i jak widać niestety #!$%@? z tego wyszło, bo ciężko się przebić przez, hehe, beton partyjno-urzędniczy, więc nie rozumiem trochę tej kpiny. Ludzie walczyli i walczą, może niekoniecznie były to te same mirki, które udzielają się dokładnie w tym wpisie, no ale jednak.

@DerMirker
  • Odpowiedz
@BrockLanders: znam temat i raptem parę osób z najbliższej okolicy budowy osiedla się sprzeciwiała, a reszta chyba do końca sobie nie zdawała sprawy co tam powstanie i miała na to wywalone, łącznie z radnymi. Teraz nagle tłumy są przeciwne budowie centrum co jak dobrze zauważyłeś, chyba lepiej mieć ładny mały budynek z centrum nauki niż czekać aż betonowy Jack zaserwuje nam kolejne cudowne blokowisko. Co do kawałka zieleni to rzut
  • Odpowiedz
@bomboclat: No tak, świetne rozumowanie, w sumie Park Lotników też niepotrzebny, bo "rzut beretem" są Łąki Nowohuckie (tutaj niestety nie ma mocnych i raczej nigdy nic nie wybudują). Fakty są takie, że między Bora a Życzykowskiego tylko i wyłącznie dzięki Muzeum Lotnictwa i terenach przyległych mamy jeszcze kawałek zieleni i przestrzeni spacerowej, i to bardzo wyjątkowej, bo płyta starego lotniska w mieście to jednak duża ciekawostka i potencjał na bardzo
  • Odpowiedz
@BrockLanders: Żebyśmy sie zrozumieli. Jestem mega zwolennikiem zieleni w mieście i mega przeciwnikiem betonowej zabudowy ale patrząc realnie na to jak wybierają mieszkańcy tego miasta to niestety skazani jestesmy na beton. Denerwuje mnie tylko jak ludzie nagle zaczęli jęczeć w internecie o ten kawałek płyty lotniska który został, a patrząc na to co sie dzieje po drugiej stronie to jakaś dziwna cisza. Dalej uważam tą miejscówkę za mało atrakcyjną do
  • Odpowiedz