Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Policjant997: czemu dokładnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzieje się o wiele więcej niż w GFN

ale i tak dobrze że nie piszesz tak jak część Mirko od dwóch lat co jakiś czas że jeszcze chwila i Stadia upadnie XDDD
@Avil: @nowiutki: @Policjant997: powiem inaczej - w przypadku GFN te gry jednak masz na Steamie / GOG, jakby GFN się zamknęło, to gry zostają.

A Google? Oni uwielbiają zamykać swoje usługi - co z grami wtedy? A no nic, nie masz do nich dostepu xD Przypominam sprawę z OnLive, gdzie gry też się kupowało (a raczej wypożyczało) jak na Stadii. I co? No straciłem całą bibliotekę xD Dlatego GFN
@Avil co się dzieje? Usługa prawie się nie rozwinęła od premiery. Gfn też się nie zmieniło ale coś tam modernizują serwery - wymienili procesory. Do tego obsługa gier które ty posiadasz, a nie z wewnętrznego sklepu jest lepszy rozwiązaniem dla konsumenta.
I tak xcloud koniec końców rozjedzie Stadie, GeForce now, ps now i onlive ( ͡ ͜ʖ ͡)
w przypadku GFN te gry jednak masz na Steamie / GOG, jakby GFN się zamknęło, to gry zostają.


@vg24_pl: i co mi po tych grach skoro ja nie mam i nie zamierzam mieć PCta? Trzymanie w domu dzisiaj wielkiego pudła z wciąż drożejącymi kartami graficznymi upatruję za taki sam archaizm jakim było używanie kiedyś telefonów stacjonarnych.

a, proszę mi nie mówić, że Steam/GOG też się może zamknąć :v w ich przypadku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vg24_pl: jeśli weźmiesz sobie pliki ze Steama i wgrasz cracka to piracisz je tak samo jak grę ze Stadii gdyby Stadia upadła. Tak naprawdę jedyną platformą która gry Ci daje na stałe jest GOG

Google nie zamknęło nigdy ani jednej swojej płatnej usługi bez alternatywy która zachowywała te same funkcje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vg24_pl: nie bądźmy czarnowidzami. Google nie zwija interesu, więc ich farmy serwerów też nigdzie nie idą, a zgodnie z ich zapewnieniami nawet jakby Stadia killim, to gry które już mają w ofercie mają być nadal dostępne dla hmmmm "posiadaczy".

Nie przywiązuj się do swojego samochodu, bo już może za parę lat odetną Cię od źródła paliwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Policjant997: od premiery dodali plan darmowy, obsługę 4K, bardzo mocno poprawili dostępność i ilość serwerów, naprawili w końcu stronę na PC i aplikację mobilną a gier AAA przybywa co tydzień. A na dodatek planują nową generację serwerów z ray tracingiem i o wiele wyższej wydajności

Tak, a GFN wymienił procesory XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nowiutki: uważasz, że steam w przypadku zamknięcia nie pozwoli na ich pobranie w wersji DRMFree? :)

@vg24_pl: nie pozwoli, dlatego mają zapis w umowie że gry wypożyczasz na czas nieokreślony co wyłącza Twoje prawa do jakichkolwiek roszczeń
jeśli weźmiesz sobie pliki ze Steama i wgrasz cracka to piracisz je tak samo jak grę ze Stadii gdyby Stadia upadła.


@Avil: przynajmniej moge sobie wziąć pliki. A jak je wezmę ze stadii?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vg24_pl: przynajmniej możesz sobie wziąć pliki ale złamiesz prawo jak je odpalisz bez Steama, równie dobrze możesz sobie pobrać całą grę z torrentów i będzie to tak samo legalne