Wpis z mikrobloga

Jadąc samochodem dzisiaj coś dziwnego zaczęło się z nim dziać. Utrata mocy, dziwny świst przy dodawaniu gazu, szarpanie, moglem jechac max 40-50km/h, z duzymi problemami ruszalem spod swiatel bo bardzo szarpal. Co to moze byc? Wyskoczyla mi kontrolka silnika (taka zolta). Samochod to Opel Astra h 2005r, benzyna 1.8. #pytanie #opel #samochody #mechanikasamochodowa
  • 12
@Wassimir: Pod tą kontrolką kryje się odpowiedź. Musisz dowiedzieć się jaki jest kod błędu albo podpięcie pod komputer albo możesz spróbować wypedałować/wykluczykować błąd czy co tam się robi w astrze h
@Wassimir Wszędzie ziomek, mogło się na łączeniu zrobić, na łączeniu z przepustnica, wiesz jak najszybciej to sprawdzić? Odpalasz auto, maska w górę, plak i psikasz po całym układzie dolotu, jak ci się obroty zaczną podnosić to znaczy że gdzieś przepuszcza
@Wassimir: Miałem miesiąc temu podobny problem, 3 miesiące tak jeździłem bo nie mogliśmy dojść co się dzieje, żaden błąd nie wyskakiwał. Tylko astra G
W końcu błąd wyskoczył i okazało się że to sonda, po wymianie jeździ ok.
Najlepiej podpiąć go pod kompa to wyjdzie co go boli, tam dokładnie pisze z czym ma problem.
Możesz spróbować odpiąć przepływomierz, sondę, EGR, tylko nie wszystko na raz, po kolei jak problem zniknie
@PanKracy582: Dziwisz się jak psiknie koło obudowy filtra? Znam sytuacje gdzie jadąc po dziurawej drodze dojazdowej, przestawił się rozrząd bo poluzowała się śruba od napinacza