Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytałem artykuły na temat Nowego Ładu i znalazłem taką perełkę: https://innpoland.pl/167509,nowy-lad-i-samozatrudnieni-kibicuje-tej-rewolucji-opinia

W skrócie autor cieszy się, że dowalą JDG, bo jego zdaniem większość to fikcja i za mało płacimy, oczywiście system jest regresywny - nie wspomina nic o kwotach, bo po co? Nie wspomina też oczywiście o braku benefitów wynikających z UoP.

Na końcu podsumowuje: "Więc jak już wspomniałem, diabeł tkwi w szczegółach, których jeszcze nie znamy. Ale już teraz wiem jedno – będę się cieszył, nawet jeśli to PiS naprawi system podatkowy w tym kraju."

I na końcu sprawdziłem sobie któż to jest autorem - Pan Mateusz Czerniak, jak sam o sobie napisał:

"Codzienna dawka straszenia kryzysem klimatycznym w twoim domu. Wcześniej robił to w Wirtualnej Polsce, teraz w INNPoland. W równym stopniu co apokalipsa interesują go nierówności społeczne, makroekonomia, big tech i jego wpływ na społeczeństwo. Ma dwie lewe ręce i lewe serce. Nie musi zostawiać ziemniaków, bo nie ma na talerzu mięsa (#govegan)."

Znowu potwierdza się, że: "Lewacy są jak krokodyle. Krótkie rączki do pracy i wielka morda do darcia się o czyjeś pieniądze". I tacy ludzie chcą żeby uczciwie pracujący ludzie harowali na korzyść innych, bardziej leniwych, głupszych czy też pokrzywdzonych przez los.

#podatki #gospodarka #polska #bekazlewactwa #jdg #samozatrudnienie #programista15k
LegoBatmanRules - Tak sobie czytałem artykuły na temat Nowego Ładu i znalazłem taką p...

źródło: comment_1617966587uW1pNhmYQKw5xQOVmHxnZD.jpg

Pobierz
  • 6