Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem dlaczego ludzie polecają samochody z małą mocą lub wielkości puszki dla osób co dopiero zdały #prawojazdy

"AA, bo się #!$%@?, zaraz skasujesz mówię ci!"

#!$%@?!

Jak dbasz tak masz, jeździj tak aby się nie rozbić prosta piła.

Plusy większej moc pojazdu
- płynniejsza,dynamiczniejsza jazda. Możesz się często "wyrobić" czyli tzw. #!$%@? się komuś nie wymuszając na nim hamowania bo polecisz jak strzała
- bez stresu sobie wyprzedzasz tira albo innego zamulacza jak pojedziesz na polskie morze do Sopotu
- większy fun z jazdy
- żaden dziadek cie nie jebnie na światłach

Plusy większego gabarytu pojazdu (pierwsza fura)
- nauczysz się parkować większym pojazdem przez co nie będziesz się bał przesiadki na inny samochód (jak rok jeździsz samochodem co ma 3,9m długości i wsiadasz do BMW serii 5 to trochę jest stres)
- mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaniesz złamany na pól wraz z swoim seicento
- większy postrach u osiedlowych upalaczy, czuć grozę podczas wycieczki po bułki do biedronki (no chyba, że jeździsz jakimś francuzem)

Jak ktoś jest nieodpowiedzialny to nawet golfem 1.4 75km się #!$%@? i umrze w wypadku, dodatkowa moc kusi ale jest bardzo przydatna w wielu sytuacjach

dziekuję za uwage
#przemyslenia #motoryzacja #samochody #pierwsze4kola
Pobierz Cwelohik - Nie rozumiem dlaczego ludzie polecają samochody z małą mocą lub wielkości ...
źródło: comment_1617922277mZIIl8qzdW6muS1ipwnmRU.jpg
  • 60
@cwlmod: Uważasz, ze Polo 1.2 prowadzi się lepiej niż współczesna seria 5, wiec nie wiem po co odpisuje nawet.

Unikania ryzyka „nie da się nauczyć bez doświadczenia” ? To skoro ktoś się musi UCZYĆ jeździć normalnie i nie robić gnoju na drodze, to lepiej, żeby w ogóle nie siadał za kółko. Oczywiście wraz z kilometrami nabywa się wiele wiedzy i doświadczenia, jak np ocena odległości przy wyprzedzaniu, ale jak ktoś już
@cwlmod Nagadałeś mi aż mi w pięty poszło XD Czy ja gdzieś obrażałem? Gdzieś jest nieprawda w tym że jak ktoś jest idiotą to się #!$%@? a jak nie jest to będzie tak samo jakby jeździł Polo 1.2? Nie da się jeździć i30N tak samo spokojnie i nabierać doświadczenia tak jak polo 1.2? To absolutnie niemożliwe tak?
@cwlmod: Cymbałów i idiotów szukaj w swoim otoczeniu, a przede wszystkim w lustrze, panie kierowco wyścigowy. I proszę uprzejmie, nie wołaj już, bo naprawdę szkoda mi czasu.
Mając mocniejszy samochód w naturalny sposób jeździsz szybciej.


@cwlmod OK, ja się z tym nie zgadzam i tyle, jak już pisałem przez długi czas jeździłem powoli ścigaczem, tak jakbym jeździł większym skuterem (nawet byłem wyprzedzany przez skuter co nieźle popylał i co z tego).

Jeśli nie jeździsz to po co ci taki samochód?


1. Bo mam kasę i chcę mieć taki a jeżdżenie 40 km/h wyścigówką nie jest zabronione. 2. Bo jestem
@cwlmod jak pójdziesz na kurs to dowiesz się między innymi, że:
1.Pod nogami kierowcy znajdują się 3 pedały (gaz, hamulec i sprzęgło), przed kierowcą kierownica, a po prawej stronie drążek skrzyni biegów.
2.Łącznikiem między tymi wszystkimi elementami jest kierowca.
3.Kierowca odpowiednio machając swoimi kończynami wybiera kierunek jazdy, rusza, rozpędza się do odpowiedniej prędkości oraz ją utrzymuje oraz w odpowiednim momencie jest w stanie się zatrzymać.

Jak już dostaniesz taki kawałek plastiku na
odpowiednim momencie jest w stanie się zatrzymać.


@Peter134: Tak na pewno. Młody kierowca wie doskonale z dokładnością do milimetra jak długo będzie hamował w każdej sytuacji xD

Następnie zauważysz, że Polo 1.2 prowadzi się ani lepiej ani gorzej tylko inaczej od 2 tonowej stodoły


Prowadzi sie lepiej bo jest dużo lżejsze i w normalnej jeździe jest po prostu lepsze. BMW 5 pokazuje swoje zalety na autostradach gdzie jest stabilne przy dużej
@Cwelohik: Prowadzi się inaczej ze między innymi względu na rozmiar samochodu, rozstaw osi i kół. Według mnie ocena czy samochód prowadzi się lepiej od innego może odbywać się tylko w obrębie danego segmentu.