Wpis z mikrobloga

Rzucił mi się w oczy profil na facebooku "poszkodowani przez lyoness" a obok tego kilka podobnych, zagłębiłem się więc w temat i w komentarzach wyczytałem, że ludzie piszą, że wpłacali ok. 9 tys. w formie zaliczek i chcą odzyskać. Jak to działało, że oni zdążyli tyle włożyć zanim zostali wydymani? Kojarzy ktoś ich "model biznesowy"?xD

No bo ja rozumiem, że zwykle tam idzie jakiś pakiet startowy za kilkaset złotych, ale żeby za 9k? No nie jest to jakaś wielka kwota, ale przecież oni z reguły celują w totalnych gołodupców.

#lyoness #mlm #piramidafinansowa
  • 39
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ppanicz: O ile dobrze pamietam, to bez wplaty mogles zarabiac glownie na swoich zakupach, z wplata mogles zarabiac zakupach ludzi ktorych zwerbowales (dostali karte znizkowa) i od ludzi z jeszcze dalszej drabinki. Do tego dochodzily inne korzysci, jak samochod dla masternaganiaczy itp. Co do zarobkow to nie bardzo pamietam, ale obiecywali ponad 10 kola miesiecznie na srednim szczeblu i kosmos na wyzszym
@Leher: a wiesz jak to było z tymi, którzy weszli ale się rozczarowali? ogólnie wśród wyznawców rzadko się pojawiały jakieś negatywne opinie, ja prawie nie widziałem. Więc załóżmy scenariusz - ktoś wpłaca 9k, mija miesiąc, drugi, trzeci, a on nawet nie zbliżył się do obiecywanej kwoty. Były osoby które się #!$%@?ły i godziły z porażką, czy po prostu urabiali ich dalej, że trzeba więcej pracować i sukces kiedyś przyjdzie?
@ppanicz: #!$%@? namówili moja mamę jak była w trudnej sytuacji - straciła robotę i nie mogła z rok znaleźć nowej. Wpłaciła im chyba 21k ale... fart był taki ze była u mnie w mieszkaniu i jak byłem w łazience to sprawdziła poczte sobie na moim kompie i się nie wylogowała ;) ja przeczytałem później maila od nich ze dziękują za wpłatę. Szybki reaserch w necie i o 23:00 już byłem u
@DDzieciol: nieźle... to celowali całkiem wysoko, nie spodziewałem się. MLMy bardziej kojarzyły mi się ze znacznie mniejszymi kwotami "wejścia" i myślałem, że siano robi się dopiero na szkoleniach, napędzaniu hiperkonsumpcji i sprzedaży tego gówna. Spodziewałbym się, że na zestaw startowy 200 czy 500 zł znajdzie się sporo chętnych, ale że za 9k, to w ogóle. Tym bardziej, że oni oferują marzenia ludziom w potrzebie, którzy za dużo wolnej gotówki nie mają.
No u nas szczęśliwie się dobrze skończyło. Ja tam mamie wyrysowałem w excelu ze musiałaby chyba 800k obrotu zrobić aby odyskax pieniądze. Myk polegał na tym że wtedy jakoś mówili ze tak za około 900 pln masz pakiet jak kupisz 10 to masz jakby 11 a jak kupisz za te 21k to od razu przeskakujesz i masz wpisane kilka osób co są w systemie i zarabiasz na nich. Mogę coś mylić bo
@Dungor: a Ty nie bawiłeś się w to?( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę, że może i będą mieli srogi proces ale nie sądzę żeby ludzie odzyskali pieniądze. Przecież scamerzy zakładają taki scenariusz, a więc i zakładają wyprowadzenie środków.
@ppanicz: #!$%@? kilku prawników co zainwestowali i tam z tego co wiem to się kręci dobra imba bo ludzie nie mogli odzyskać kasy :)
Ja w Lyoness nie siedzę. Rozwijam inny biznes MLM, taki który nie pozostawia wątpliwości co do tego czy jest legalny. O Lyoness nie można tego powiedzieć :)
@Dungor: jeśli ktoś w to "inwestował" to teraz raczej będzie się bronił niż pozywał. Prawnicy o których piszesz co najwyżej dali się oszukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A czym objawia się legalność Twojego MLM na tle Lyoness?( ͡° ͜ʖ ͡°) Podejrzewam, że zasadnicza różnica jest taka, że Twoim UOKiK jeszcze się nie zainteresował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ppanicz: w moim jest realny produkt i biznes mocno konsumencki. Obrót powstaje dzięki zakupom rzeczywistego towaru a nie pięknej idei "chmury" i innych szmerów bajerów które Lyoness promował ;)

A pozew zbiorowy ma juz coś ponad 200 osób, będzie jazda z tym jeśli to dopną do konca.