Wpis z mikrobloga

Mam dylemat jeśli chodzi o #remont mieszkanie 38m2 wielka płyta #krakow, mieszkanie zamieszkałe przez jednego właściciela który większość czasu spędził w USA więc stan PRL jest puste zostały tylko stare meble w kuchni i stara łazienka. Pozostałe dwa pokoje opróżnione, stara posadzka PRL'owska posadzka na podłodze.
Mieszkanie dla pary maksymalnie na 5 lat. Nie chce więc pakować w nie worka pieniędzy, borykam się z myślami czy brać się za remont sam czy może jednak zlecać to ekipie. Choć patrząc po tym na jakich partaczy ostatnio znajomi trafili to sam sobie wolę #!$%@?ć niż jeszcze za to zapłacić xd
Jakie aktualnie są stawki za m2 w krakowie?

Bazując na waszych doświadczeniach czy mieliście duże problemy z remontami w własnym zakresie ?
przykładowo myślę że jestem w stanie z prac sam wykonać

podłoga: zdzieranie starej podłogi, wylewki (jeśli będzie to potrzebne), ułożenie podłogi winyl
elektryka: wyprowadzenie bruzd pod kable i tutaj już myślę o wołaniu elektryka żeby to wszystko pospinał wymienił skrzynkę
ściany: są raczej w dobrym stanie myślę żeby tylko odmalować
łazienka: skucie wszystkiego, zrobienie wylewki - reszta ekipa
kuchnia: wywalenie starych mebli - telefon do stolarza i tutaj bez niego się nie obejdzie

Od czego ewentualnie zacząć?
Myślę po kolei instalacje i elektryka, ściany, podłogi. Jestem w stanie robiąc samemu jak najwięcej rzeczy ew. posiłkować się specjalistami w 40k?
Czy jednak zaniechać cały projekt i kupić mieszkanie w stanie deweloperskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
To co do mnie przemawia to lokalizacja, nowego bloku w okolicy nie stawiają.

#remontujzwykopem #budownictwo #budowlanka
  • 3
@PanPiotrus: Jakbym mógl, to bym robił samemu wszystko, ale trzeba mieć jeszcze czas, a dwa czasami jedna osoba nie wystarczy (chociażby, żeby coś przytrzymać). Z pewnością też elektryka musi być klepnięta przez elektryka (pomiary).

Na pewno za roboty typu kucie i wywalanie starych nie warto płacić, wszelkie malowania, podłogi, gładzie itp też spokojnie sam ogarniesz. Co do wylewek, to już zależy ile tego będzie, ale przy większej powierzchni samopoziomującej sam nie
@PanPiotrus: w 40k to jak się postarasz to zrobisz z sprzętem do kuchni, meblami na wymiar i elektryka :)

Najlepiej sobie przeliczyć ile godzin będziesz potrzebował na zrobienie tskiego remontu. Później wykalkuluj czy bardziej Ci się opłaca nie chodzić do pracy przez ten czas czy jednak kogoś zatrudnić. Jak wszystko samemu chcesz robić i sie na tym nie znasz to miesiąc roboty lekkim ch..m

Wypisz wszystkie koszta w Excelu bono takim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PanPiotrus: jak masz kasę na remont to #!$%@? używane i bierz dewelopera ale jego sprawdź dobrze. Ja kupiłem w 17 roku używane niby do zamieszkania. Samo odświeżenie bez instalacji i gruntownych zmian wyszło 20k dla wykonawcy plus materiał. Za 20k już sobie trochę podziałasz na wykończeniu.

Teraz buduję dom bo rodzina się powiększyła i chce podwórko dla dzieci ale nigdy bym już starego mieszkania nie kupił.