Wpis z mikrobloga

Mam konto GMail od wielu lat, bodajże od około 2005 jak jeszcze był na zaproszenia, mam tam wiele różnych haseł, informacji do których okresowo wracam - cofając czasami się wiele miesięcy, a nawet lat. Zdałem sobie sprawę, że nagła utrata dostępu do skrzynki spowodowałaby totalny paraliż wielu moich usług, portali. Przydałby się chociaż backup wszystki e-maili, które mam na swoim głównym koncie. Czy są jakieś programy, metody, sposoby do łatwego wykonania, które znacie i stosujecie? #gmail #poczta #backup #komputery #informatyka #email
  • 7
@Smartek: Imapsync i jedziesz z koksem na inny serwer, a po zsynchronizowaniu ustawiasz w Gmailu forwardowanie kopii i masz w ten sposób aktualny backup maili na drugim koncie (albo kilku).

Hasła możesz trzymać dodatkowo w Bitwardenie (można zaimportować istniejące z przeglądarki), a dla potrójnej pewności regularnie je eksportować do pliku i trzymać zaszyfrowane (np. w zahasłowanym zipie) gdzie tam sobie chcesz.
@Smartek: Jak już się gdzieś backupować, to u innego providera. Możesz celować w innego dużego gracza, np. Microsoft (darmowe konto w Outlooku to chyba też 15GB tak jak Gmail).