Wpis z mikrobloga

@Lasowa: Cześć, mam kilka pytań o malarstwo bo widzę aktywnie udzielasz się na tagu.

1. czy mogłabyś mi doradzić jakie pędzle najlepiej kupić (alliexpress np) do malowania olejami lub akwarelą.
2. Czy malowanie akwarelą jest łatwiejsze? Ogólnie chciałbym używać farb oleistych
3. gdzie kupujesz podobrazia farby itp. ogólnie to znalazłem taki sklep, ale nie wiem czy np te podobrazia są z tymi deseczkami XD?
4.czy polecisz jakiś fajny sklep z produktami?
5. Jak czyścisz pędzle
6. zauważyłem, że farby winston są bardzo spoko, niestety są w opór drogie jak za malutką tubkę.

https://www.sklepmatejko.pl/podobrazia-malarskie-i-krosna/3617,podobrazie-bawelniane-corte

Jestem ogólnie laikiem i kompletnie nie potrafię rysować, ale abstrakcyjne obrazki chciałbym wykonywać dla hobby po prostu i umilania czasu, na prawdę mam problem z podpisem nawet :D

Pozdrawiam
  • 2
Hej :) ja też wielkim ekspertem malarskim nie jestem, ale coś uda mi się podpowiedzieć.

1) do akwareli najlepsze są pędzle z naturalnego włosia, które nie za koniecznie sprawdza się w akrylach - będą się obklejać a przez to niszczyć. Ja używam do akryli syntetycznych, aliexpresowe dają radę. Stosunek ceny do jakości jak najbardziej na plus.

13,30 zł 23%OFF | 5 sztuk/zestaw nylonowe włosy pędzel olejny zestaw okrągły Filbert anioł płaska szczoteczka