Wpis z mikrobloga

żeby wiedzieć, czy damy sobie radę finansowo, gdybyśmy mieli być w przyszłości małżeństwem


@Kapadocja: jestes swiadoma, ze praca to ruchoma rzecz. Mozna ja zmienic, mozna ja stracic. Raz zarabiasz lepiej raz gorzej.

A to jakie masz progi finansowe, ze juz analizujesz typa pod wzgledem zarobkow w kontekscie zycia w malzenstwie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kapadocja: No dobra, ja sie troche drocze. Jasne ze mozesz i powinnas wiedziec. Nie tylko dlatego ze nie mozesz przez to spac i dla zaspokojenia swojego egoizmu. Ale np. Moze ktos go oszukiwac i np. Wyciagac od niego hajs. Skrajnosc ale chyba kumasz o co chodzi. Natomiast to ze tu pytasz i kilka lat w zwiazku i Ci nie powiedzial to bardzo dziwne. I niekoniecznie Twoja wina. Ot takie cos...
  • Odpowiedz
@Kapadocja: U nas tak około po roku trwania zwiazku powiedziałem ile zarabiam. Myślę, że duży wpływ miało też to, że dostałem wtedy ponad 30% podwyżki. Dzień później od razu pół żartem/pół serio powiedziałem ile zarabiam, no i od tamtej pory mamy już wszystko jawne. Może u niego przyczyna jest podobna?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kapadocja: ja wiem, miło mi że jestem godna wiedzieć ale życia mi to nie zmieniło, nawet jakby zarabiał miliony to mam swoje pieniądze w razie czego bo nie lubię być uzależniona
  • Odpowiedz
@Kapadocja: uważam, że tak i nie jest to nic nienormalnego. Żeby np wiedzieć na ile możecie sobie pozwolić. My ostatnio często bieżemy coś na raty i taka informacja trochę daje obraz ile ewentualnie możemy jeszcze wydać, żeby nie biedować. Myślę, że po kilku latach wspólnego zamieszkania informacja o zarobkach to nic nienormalnego ¯\_(ツ)_/¯ zwłaszcza, że zazwyczaj jest tak, że z czasem zarabiamy coraz więcej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kapadocja: No raczej że powinna, to raczej nie jest wiedza tajemna xD
O zarobkach powinno się rozmawiać, dużo i często ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kapadocja: Nie zapytałabym wprost i myślę, że takie info powinno wyjść naturalnie. Nie wiem na jakim etapie związku. Choć gdyby po kilku latach dalej byłaby to jakaś tajemnica to byłoby to nieco dziwne, bo do tego czasu partner już powinien wiedzieć, że nie poleciałam na jego hajs i mam inne priorytety. :)
  • Odpowiedz