Wpis z mikrobloga

Miałbym prośbę o polecenie książki, takiej dla przyjemności prawdziwie przygodowej (guilty pleasure). Może być scifi, fantasy, czy cokolwiek innego. Coś do poczytania 30min przed spaniem żeby się oderwać.

Podobały mi się wszystkie książki Joe Abercrombie, saga pandory Peter f.hamiltona, książki Ziemianskiego, czy Pan Lodowego Ogrodu. Nie wybrzydzam absolutnie - jako, że czytałem większość rzeczy polecanych wg. rankingów na goodreads etc to chętnie usłyszałbym o czymś mniej znanym.

Chciałbym żeby to było coś dla dorosłej osoby i w miarę logicznego, z duża ilością zwrotów akcji i żeby sporo było własnie akcji :) czarny humor byłby na plus (Ala nicomo cosca u Joe Abercrombie).
#ksiazki #fantastyka #scifi #scifi
  • 22
  • Odpowiedz
@GermanParis: pisząc saga pandory masz na myśli dylogie Gwiazda Pandory/Judasz Wyzwolony czy tez resztę w postaci trylogii pustki oraz dylogiękronik upadłych?
Jeśli tylko dylogie Gwiazd/Judasz to polecam przeczytać resztę.
  • Odpowiedz
@GermanParis: Łap listę fantasy:

MUST READ fantasy:
------------------------------
Pieśń Lodu i Ognia - George R. R. Martin
Malazańska Księga Poległych - Steven Erikson
Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza - Robert M. Wegner
uniwersum Cosmere - Brandon Sanderson
uniwersum Pierwsze Prawo - Joe Abercrombie
Koło Czasu - Robert Jordan
Kroniki Amberu - Roger Zelazny
Conan Barbarzyńca - Robert E. Howard
------------------------------

Sprawdź też trylogię Millennium Stiega Larssona, wybitnie wciągające
  • Odpowiedz
@Whoresbane: Martina przeczytałem (oprócz tego nowego cyklu). Malazanska nie mogę przebrnąć przez 6 tom, gdzie zamiast przygód i akcji są opisy 10 różnych światów, bogów etc.
Opowieści z M przeczytane - spoko, Koło Czasu i Kroniki Amberu nie podeszły (dała im wiele razy szanse, zwłaszcza Sadze Koło czasu ale jakos dla mnie nie siadło. Conan - o dziwo Ok, ale to był bardziej zbiór opowiadań niż saga.
Sagę millenium czytałem naturalnie
  • Odpowiedz
@GermanParis: Jeśli ma to być do guilty pleasure, to polecam książki B. V. Larsona - serie Star Force (12 tomów) i Rebel Fleet (4 tomy) przeczytałem praktycznie ciągiem. Często niewiele logiki i zdrowego rozsądku, ale za to dużo akcji - o to mi chodziło i jako takie mogę polecić. W sumie obie serie zaczynają się praktycznie tak samo, autor pewnie pomyślał, że jeśli coś się czytelnikom spodobało, to co kombinować.
  • Odpowiedz
@GermanParis: po judaszu następna w kolejności jest Pustka: Sny później Pustka: Czas i ostatnia cześć Pustka: Ewolucja, uniwersum wspólnoty kończy się na dylogii kronik upadłych Otchłań bez snów oraz Noc bez gwiazd które to domykają nawet niektóre wątki z wcześniej wspomnianego judasza.
  • Odpowiedz
@GermanParis: Może już znasz ale polecam Świat Dysku Terry'ego Pratchetta, szczególnie cykl o Straży Miejskiej i cykl o Śmierci. A jak nie to Autostopem przez Galaktykę (i kontynuacje) ma mnóstwo akcji, zwrotów akcji i absurdalnego humoru.
  • Odpowiedz