Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@peppino: Nie zdziwiłbym się jakby autor wystraszyłby się ewentualnego pozwu od tego "policjanta". W komentarzach jeden mirek pokazał pismo z sądu, że naruszył jego dobra osobiste i ma usunąć film z YT, jeśli nie to żeby zapłacił 50tys.
@Felonious_Gru szkoda bo raczej tam nie ma co przegrać a pozew wolno każdemu napisać nawet i na trylion bilionów, przecież upublicznił jego wizerunek podczas dokonywania czynności a to nie jest zabronione IMO, może się mylę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@peppino: mimo, ze jak najbardziej masz prawo nagrywać funkcjonariuszy publicznych na służbie (nie tylko policjantów) to możesz to wykorzystać jako dowód w sprawie. Nie można umieszczać e necie, nawet jeśli policjant jest umundurowany. Więc jak najbardziej mial podstawę do pozwu cywilnego.
@pawelczixd czyli jak zrobiłem kadr z jego wizerunkiem z tego filmu i dodałem jego dane personalne ze strony policji pod wpisem to tez mnie może pozwać ? Mam już walić w zbroje ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@peppino: no tak jak napisałeś - każdy może pozwać każdego. Tu jest trochę inna sytuacja, bo to juz nie sa dane pierwotne, więc raczej w sądzie nic by ci sie nie stalo. Pomijam, ze dla osoby nagrywającej tez raczej skończy sie na przeprosinach i o żadnym 50k nie będzie mowy.
@pawelczixd: nie chce mi się teraz szukać, ale zauważ że gość z audytu obywatelskiego publikuje policję jak leci i podawał signature akt, gdzie sąd przyznaje rację. Sądy do pewnego czasu stosowały zbyt wąska definicje osoby powszechnie znanej, ponieważ nie musi to być gwiazda na skalę polski ale osoba lokalnie powszechnie znana. Na necie ciężko szukać bo wszystko to artykuły o sprawie z 2010 roku i publikacji wizerunku nie z interwencji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Toniejawtedy: ale ja o tym wiem. Problem w tym, ze u nas nie ma prawa precedensu - dość duży procent wyroków to wyroki skazujące. Oczywiście jest opcja odwołania, ale nie zmienia to faktu, ze takie wyroki zapadają