Wpis z mikrobloga

Ponieważ niedawno mieliśmy rocznicę rozpoczęcia programu 500+, postanowiłem zrobić lekkie podsumowanie.
W zaokrągleniu - program 500+ pochłonął już 140mld złotych! Są to pieniądze tak niewyobrażalne, że aby zrozumieć powagę sytuacji, trzeba wyobrazić sobie to na dobrym przykładzie.
Na początku XXI wieku, średnia paczka legendarnych Maczug kosztowała 50 groszych (chociaż były momenty, że można było kupić je za 45 groszych!) - oznacza to, że za pieniądze, które wydaliśmy na 500+ moglibyśmy zakupić 280mld paczek maczug. Ta liczba wygląda tak:
280 000 000 000 paczek maczug.
Jeżeli założymy, że paczka Maczug miała średnio 0,75l objętości, to oznacza to, że zakupione z programu 500+ paczki Maczug razem zajmowałyby potężną powierzchnię 210 mld dm^3.
Pójdźmy dalej.
Spotykałem się z różnymi danymi, ale ostatecznie przyjąłem, że średnia wielkość mieszkania w Polsce wynosi 74,2mkw. Przyjmując, że mają one po 2,5m wysokości, przeciętne mieszkanie w Polsce ma objętość 18550 dm^3. Oznacza to, że gdyby za program 500+ kupić legendarne paczki Maczug od firmy Star Foods (później MrSnacki) po cenie 50 groszych za sztukę, to bylibyśmy w stanie od podłogi do sufitu zapełnić tymi pysznościami aż 11,320,754 mieszkań - czyli słownie: jedenaście milionów trzysta dwadzieścia tysięcy siedemset pięćdziesiąt cztery mieszkania pełne od góry do dołu paczek maczug!
To nadal nic! W Polsce według stanu na koniec 2017 r. odnotowano 14,4 mln mieszkań. Jeżeli założymy, że 20% mieszkań stoi pustych, będzie oznaczało to, że wszystkie mieszkania w Polsce, w których ktokolwiek mieszka, jesteśmy w stanie całkowicie zapełnić tymi niesamowitymi przysmakami!
Mało tego! Przyjmuje się, że na świecie jest ok. 7,8mld ludzi, to oznacza to, że Polski rząd posiadał środki, żeby przez ten czas zakupić dla KAŻDEGO OBYWATELA ŚWIATA po 36 paczek maczug! Każdy, ale to #!$%@? każdy, nawet #!$%@? Mnisi w świątyniach na krańcu świata mogliby delektować się tym ponadczasowym, elitarnym przysmakiem.
Mam nadzieję, że teraz już rozumiesz, jak potężnym wydatkiem był program 500+
Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
#pasta
  • 15