Wpis z mikrobloga

Siłownik do zautomatyzowania bramy skrzydłowej instalował może któryś Mirek? Czy tam jest jakiś mechanizm umożliwiający ręczne otworzenie bramy, gdyby siłownik z jakiegoś powodu odmówił współpracy? Ogólnie to nawet chciałbym iść w nie taki standardowy sprzęt mocowany po jednej ze stron bramy, tylko taki pionowy obrotowy, który byłby zamontowany zamiast lub w środku słupka/jako słupek, tak żeby otwierała się w zależności od której strony podjeżdża samochód, to do ogarnięcia jeszcze mam, na razie to pierwsze. Brama jest o krótkim stosunkowo skrzydle więc o ciężar się nie martwię. Ogólnie jak ktoś miał doświadczenie z czymś takim to proszę żeby się wypowiedział w temacie, bo rozumiem że to raczej nie standardowy system. #dom #budowadomu #automatyka #inteligentnydom #bramy #pytanie
  • 6
Czy tam jest jakiś mechanizm umożliwiający ręczne otworzenie bramy, gdyby siłownik z jakiegoś powodu odmówił współpracy?


@caribbean: tak, jest otwierana kluczykiem blokada umożliwiająca zdjęcie siłownika z zaczepu i ręczne otworzenie.

Ogólnie to nawet chciałbym iść w nie taki standardowy sprzęt mocowany po jednej ze stron bramy, tylko taki pionowy obrotowy, który byłby zamontowany zamiast lub w środku słupka


@caribbean: a to takich nie znam, zakładałem normalne siłowniki.
@caribbean: tak, jest otwierana kluczykiem blokada umożliwiająca zdjęcie siłownika z zaczepu i ręczne otworzenie


@Jarek_P: jeżeli zamykamy bramę i dociskamy ją do końca siłownikiem żeby wiatr/człowiek nie mógł jej odchylić to będziemy w stanie ściągnąć siłownik?
@marek22: moje się da, brama nie jest idealnie sztywna, o ten milimetr (czy nawet pięć) by zyskać niezbędny luz zawsze się ją da odchylić.
A i żeby nie było, siłownik zdejmujesz tylko na jednym końcu, drugi zostaje zamontowany i nie do zdjęcia bez użycia narzędzi.
Ogólnie to nawet chciałbym iść w nie taki standardowy sprzęt mocowany po jednej ze stron bramy, tylko taki pionowy obrotowy, który byłby zamontowany zamiast lub w środku słupka/jako słupek, tak żeby otwierała się w zależności od której strony podjeżdża samochód


@caribbean: Ja to widzę jedynie w postaci mechanizmu w studzience (silnik z hamulcem, reduktor o sporym przełożeniu, łożyskowanie słupka), problem jak nie będzie prądu a bramę trzeba będzie otworzyć. Akumulator? Dostęp
@caribbean: Czyli ogólnie brama ma się otwierać na 90 stopni w obie strony? Troszkę skomplikowane, a za tym będzie szła cena. Możliwe że jakiś napęd podziemy tu by dał radę. Nie da rady zrobić zwykłej bramy przesuwnej?