Wpis z mikrobloga

Dlaczego na Go jest takie ssanie, że dla juniorów z 1 rokiem expa ktoś jest gotowy zapłacić 100pln/h za b2b? Czy nikt w tym nie chce pracować czy nie ma w tym ludzi do pracy? Jeśli to drugie, dlaczego wszyscy nie programują w Golangu by czesać taką kasę? Co mi oferta nie mignie zawsze jest to duża sumka, np przed chwilą bank różna oferta 170-200pln/h

#programowanie #golang
  • 15
  • Odpowiedz
@szmichal: Szybki development, prosty i świeży język, który dopiero od niedawna wszedł na rynek. Mało kto po godzinach pracy ma ochotę się uczyć czegoś nowego co niekoniecznie ma sens. I dlatego ciężko znaleźć kogoś doświadczonego
  • Odpowiedz
@szmichal: Jeszcze robią, podobno ma być jako POC w wersji beta pod koniec roku, ale nie wiadomo co z tego wyniknie i zanim będzię to stabilnie to też pewnie minie parę lat.
  • Odpowiedz
@szmichal: nie żeby to prawda objawiona, ale ze swojego doświadczenia i innych programistów Go: to są zwykle ludzie z jakimś backgroundem (Java, Python, C, itp) więc nie spotkasz raczej programistów Go, którzy zaczęli przygodę z programowaniem właśnie od tego języka i innych kompletnie nie znali oraz na samym programowaniu się wcześniej nie znali.

Z kolei same projekty, w których brałem udział, lub o których słyszałem, to albo totalne greenfieldy lub przepisywanie
  • Odpowiedz