Wpis z mikrobloga

@login-jest-zajety: najważniejsza nie jest powierzchnia pomieszczeń ale uzyski energetyczne które trzeba usunąć, czyli po prostu ile ciepła będziesz zyskiwał, w Twoim przypadku najważniejszy czynnik to kierunek okien. Jeśli jest zachodni to na pewno jednostka 5kW jeśli jedna. Lokalizacja albo tam nad kuchnia (z powodu kuchni odpada) albo przy drzwiach do małego pokoju. Ustawiesz swing żeby w bok wiało i będzie ok.

Ewentualnie dwie jednostki, tylko multi będzie dość drogie a dwie
  • Odpowiedz
@komtraja: najtansza jednostka zewnetrzna do multi split z LG to bedzie MU2R15.ULO do tego dobierasz jednostki wewnetrzne i plus montaz, obawiam sie ze wyjdzie cos pod 10k

Jak jestes z Warszawy lub okolic to mozemy cos pomyslec jak to w dobrej cenie zrobic.
  • Odpowiedz
@komtraja: to jest nowe mieszkanie? z kuciem pod rurki czy w korytach? masz zgode spoldzielni na montaz jednostki na balkonie? nad oknami montaz zwykle odpada chyba ze masz bardzo wysokie mieszkanie, wiec pewnie trzeba by zamontować przy oknie na tej scianie miedzy pokojami. wyjscie na balkon i jednostka zewnetrzna stojaca na balkonie.
  • Odpowiedz
@komtraja: jesli chcesz dobrze i tanio ;) to moge polecic Rotenso, sporo tego montujemy, sprężarki z tej samej fabryki co Panasonic i parę innych popularnych marek, gwarancja 5 lat, przeglady co roku.

2x Multi Rotenso Imoto I26Wm R12 (jednostka wewnętrzna) 2,6kW
Rotenso Multi Hiro H50Wm2 R13 (jednostka zewnętrzna) 5,3 kW
z montażem cena 7 100 zł brutto (dla Mireczków ekstra rabat zrobimy 6500 zł brutto)

Chyba że wolisz coś bardziej ekskluzywnego
  • Odpowiedz
@Mirkomil: Rozmawiałem z firmą montującą klimatyzatory (mieszkam pod Poznaniem) i powiedziałem że chce za rok / dwa zakładać ocieplenie 15cm, i czy w związku z tym zrobią dłuższą półkę żeby później ci od ociepleń mogli wsadzić styropian za klimatyzator. Dostałem odpowiedź że tak się nie robi, i po montażu ocieplenia by założyli klimatyzację jeszcze raz na styropian, tylko żebym przy montażu o tym powiedział i zostawią wtedy dłuższą rurę by jej
  • Odpowiedz