Wpis z mikrobloga

  • 1
Kto jest właścicielem #renault #megane III kombi w wersji po lifcie z silnikiem 1.2 benzyna ? Jak się to sprawuje, jakie ma spalanie ? Przymierzać się do zakupu ?
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czaq: nie uważam że do codziennej jazdy jest potrzebne V8 ale fajnie mieć chociaż coś czym nie strach ruszać pod górkę
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czaq: no właśnie nie polecam, w żadnym wypadku. Nazwij mnie prostakiem ale 1.4 to absolutne minimum, 1.6 do w komfortowej jazdy i mówimy tu o lekkich nadwoziach, nie kombi. Sam mam 2 litry w hatchbacku i nie wyobrażam sobie powrotu nawet do tego 1.6 :D
Jeśli chodzi o Megane 3 to ciężko się wypowiedzieć bo nie jeździłem ale zarówno pierwsza jak i druga była bardzo przyzwoita ale jeździłem kolejno z
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zales360: ale to jest doładowany silnik, niby 1.2 ale chyba 130KM, max moment obrotowy dostępny w szerokim zakresie obrotów. Szału nie ma ale jako tako to idzie, do codziennego odpychania starczy. Na trasie do 130-140 jakoś daje radę, później trochę brakuje tchu. Sam bym nie kupił ale jak ktoś szuka zwykłego auta na co dzień to styknie, nie wiem tylko jak z trwałością. Miałem Megane 3 Coupe 1.4 tce, moc
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czaq: zależy jaki masz budżet ale szukał bym raczej 1.4 tce, były dostępne na początku lat produkcji. To akurat bezawaryjna konstrukcja Nissana, dość dużo pali jak na taki mały silnik ale nie ma też tragedii. 1.2 to już konstrukcja Renault, oszczędniejszy ale mniej dynamiczny. Jeśli masz więcej środków to szedł bym w stronę 2.0t, bardzo udany i mocny motor.
  • Odpowiedz
@czaq ja od niedawna mam 1.2 w hatchback i do turlania dupy po mieście jest ok. Przesiadłem się z TDI i miło mnie zaskoczył ten silnik. W trasie też nie narzekam. Cicho pracuje i fajnie się zbiera. Nie wiem czy bym go polecił czy nie, ale póki co wrażenia pozytywne.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czaq: moim zdaniem diesel i jazda wyłącznie po mieście jest bez sensu. Ale to tylko moje zdanie. Diesel jest droższy w zakupie, droższy osprzęt silnika ale to rekompensuje niższe spalanie choć żeby to odczuć to raczej ciężko o taki przebieg w mieście. Jeżeli już się uprzesz jednak na diesla to polecałbym 1.6 dCi, DPF chyba tam jest więc przydałaby się czasem trasa. Tak jak wspomniałem wcześniej, jeśli jeśli jeździsz tylko
  • Odpowiedz