Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki, co to może być i do czego to może służyć? Po jednej stronie płytki pcb jest jasno iala, migająca dioda, pod płytka pcb jest bateria pastylkowa CR2032 (jak do biosu), a na baterii jest naklejone kolorowe kółko jak w zdjęciu poniżej. Dioda miga bardzo często. Nie ma włącznika. Leżało w dziedzińcu budynku użyteczności publicznej, zamkniętego na przypadkowe osoby. Spadło z drona? Coś związanego z geodezją i pomiarami?
#pytanie #kiciochpyta #cotojest #elektronika
Gooma - Mireczki, co to może być i do czego to może służyć? Po jednej stronie płytki ...

źródło: comment_1617282670PrYpBFuXf1E53EZxHufVUM.jpg

Pobierz
  • 11
@Gooma: pokaż, co jest po drugiej stronie płytki, "pod" baterią. Bo tak, jak na zdjęciach, to widać tylko leda (może być migający) i zasilanie, ciężko powiedzieć, by to miało służyć do czegokolwiek więcej, niż miganie.
@Pesa_elf: nic, tylko styk minusa baterii. Jej "góra" jest oparta o blaszkę która okala baterię, to na tej blaszce jest ta naklejka. Na płytce od strony diody jest jakiś układ zalany twardym klejem, pewnie ten odpowiadający za miganie
O kurde, wyciągnąłem baterie, włożyłem i przestało migać. Myślałem, że styk nie sięga i całość zacząłem dogniatać i coś jakby klika, jakiś mikroswitch, dioda ma 3 tryby działania, wolne miganie, szybkie i tryb kolorowy, zmienia barwy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slavoy: dzięki to faktycznie jest to. Pewnie z jakiejś zabawki typu proca z rzutką, bo znalazłem w miejscu gdzie nie ma żadnych dzieciaków.