Wpis z mikrobloga

@Rybow: wahania EURO mają duży wpływ na wynik.
Na pliku od jednej osoby podczas analizy była np. sytuacja gdzie kupiono bardzo dużo jednostek funduszu przy kursie (PLN do EUR) 10 groszy niższym niż podczas sprzedaży przez co powstał zysk podatkowy.
Jest to bardzo niekorzystne dla klienta Degiro ale z tego co wiem mają odchodzić od funduszy, ponieważ wykupiła ich instytucja mająca licencję bankową.
@pur3pwnage zaimportowałem dane z Degiro do Kalkulatora Giełdowego (uwzględniającego już FRP) i wyszły wartości prawie że identyczne jak w Rocznym Raporcie od Degiro. Różnica parudziesiąt groszy. Czy dobrze rozumiem, że ta różnica bierze się z tego, że w raporcie są brane kursy z końca dnia, zamiast z kursu NBP z dnia poprzedniego?
Czy są jeszcze jakieś inne różnice w sposobie liczenia podatku? Czy jedynie ten kurs?
@luklew: Degiro nie uwzględnia kursów NBP D-1 tylko swoje własne kursy przewalutowania stąd pewnie ta różnica. Nie wiem jak Degiro liczy po swojej stronie ale większość brokerów stosuje FIFO do raportów więc pewnie pod tym względem pewnie liczą prawidłowo.
@pur3pwnage: Powiedz mi jeszcze, podsumowanie przy eksporcie z Transakcji i Przeglądu Rachunku nie różni się niczym od eksportu z samych Transakcji. Czy taka sytuacja jest możliwa, czy robię coś źle?
@VonNogay: "u mnie działa" :)
Kwota przychodów jak i kosztów po wczytaniu jednego jak i drugiego pliku jest uzupełniania.

1) Upewnij się czy podczas importu pliku transakcji po imporcie pliku Przeglądu Transakcji nie masz zaznaczonej opcji "Nadpisz wszystkie obecne dane".
2) Upewnij się, że masz zaznaczony rok 2020 w podsumowaniu