Wpis z mikrobloga

Hej, jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy ten Ryzen 5 3600 od AMD to faktycznie taki dobry? Sporo dobrego o nim słyszałem i po szybkim spojrzeniu na specyfikację i cenę wydaje się super, tylko jak to jest w rzeczywistości?
Jaki jest odpowiednik jego wydajności u Intela i ile kosztuje, czy da się za ok. tysiaka znaleźć coś naprawdę lepszego?

#pcmasterrace #komputery #amd
  • 46
@XSpeedyX: ryzen 3600 był taki dobry jak intel miał tylko 9 gen do zaoferowania i miałeś wybór 9400f albo dopłatę potężną do 9600k który wcale nie był dużo lepszy od tego ryzena (a w niektórych grach nawet jest gorszy od ryzena w końcu to ma 6 wątków).
jest na poziomie mniej więcej intela 10400f (nieco szybszy od niego jak masz niski chipset i ramy 2666, nieco wolniejszy jak dasz temu intelowi
@seba95x no właśnie planowałem zakup do tego B450, ale gdzie ty niby znajdziesz za 600 zł 3600, mówimy o nówce? Dasz linka?

@10129 ram jest nie najnowszy, 16GB i chyba właśnie 2666, na pewno nie ten 3200. Do tego AMDka planuje płytę B450, rozumiem że jakbym chciał pójść w tego Intela to raczej 10400f i wtedy musiałbym kupować nowy ram?

@scriptkitty dzięki! A coś więcej dasz radę? Jaki do tego masz ram?
A właśnie, jeszcze pytanie do wszystkich, bo w sumie mówimy tu o AMD vs Intel, ale co z innymi AMD, czy na tej półce cenowej 3600 totalnie wygrywa?
@XSpeedyX:
nie brałem nawet pod uwagę, że ktoś może chcieć wsadzić ram poniżej 3200 do ryzena gen 3, amd nie ogranicza ramu jak intel.

zazwyczaj
ryzen 3600 z ramem 3200 jest szybszy od 10400f z ramem 2666.
intel 10400f z ramem 3200 jest szybszy od ryzena z ramem 3200.
to dotyczyło chipsetu intela bo tam musisz lepszy brać aby mieć możliwość użycia sensownych ramów.
@XSpeedyX: tak, stracisz wydajność.
nic się oprócz tego nie stanie, tylko wtedy kupujesz droższy procesor od intela 10400f który będzie od niego wolniejszy. to sensu nie ma.
@seba95x nie, to ja miałem na myśli nówkę sztukę. Taką najtaniej w okolicach +/- 9 stów widziałem, a ja już wolę dołożyć tego i mieć spokój jeśli chodzi o CPU
@10129 no tak, ale ja w końcu ten ram wymienię, po prostu za rok albo 2, a nie teraz.
Mogę się ewentualnie zastanowić nad tym 10400f, jaką byś brał do niego płytę? Pamiętaj też, że 10400f nie podkrecisz, a 3600 już tak.
Zasilacz 700 80+ do tego starczy?