Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Bezpieczeństwo na kolei XD

Pociąg towarowy z Białegostoku w stronę Warszawy. Miejscowość Łapy. Wjechał w miejscowość bardzo powoli myślę sobie wtf? Po paruset metrach po minięciu bocznicy kolejowej zatrzymał się i wrzucił wsteczny, przejechał na wstecznym bocznicę i po zmianie przez dyspozytora ruchu nastawni wjechał na bocznicę XD

Jeszcze coś się zacięło i dyspozytor musiał wychodzić z budy i ręcznie jakimś łomem przestawiać zwrotnice.

Szlabany zamknięte na grubo dziesięć minut, korek w mieście check.

Kolej tak bardzo bezpieczna XD

#kolej #beka #bezpieczenstwo
  • 12
@xdrcftvgy: jazda na wstecznym to nic niebezpiecznego póki ktoś tym zarzadza - tam sie chyba prace modernizacyjne zaczęły i może zamknięty jest jakiś przebieg, więc trzeba miejsce docelowe “przejechać” i wjechać tyłem.
Ręczne przestawianie to też nic nowego, może awaria a może wyłaczyli już sterowanie XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Karatte: nic nie trzeba i żadnych prac modernizacyjnych tu póki co nie ma. Wszystko wygląda na to że dyspozytor nie przestawił rozjazdu bo gdy przejechał towarowy to ten kombinował z nastawni dobra minute bo słyszałem jak szyny pracują. Potem towarowy cofnął. Polecieli ręcznie przestawić rozjazd i wjechał na bocznicę.
@xdrcftvgy: często się zdarza ze wajchy nie idą
i zwrotniczy idze z brechą do rozjazdu, normalna sprawa. A cofanie w pewnych warunkach jest dozwolone i bezpieczne, też nic niezwykłego.
@tyskowicze: wyprawianie pociągu na tor zajęty, bądź zakończony kozłem oporowym jest dozwolone tylko w pewnych skarjnych przypadkach..