Wpis z mikrobloga

@Tetsuya: Ale ja nie jestem z lewicy, po prostu niech katole pilnują obostrzeń i nie wpierniczają się w życie innych. A jeśli nie, to inni będą się wpierniczać w ich sprawy ¯\(ツ)_/¯ Sama planuję popilnować kościółka niedaleko mnie i będę zgłaszać każdy przypadek, ekskomunikować mnie już nie może banda naciągaczy i zboczeńców gwałcących dzieci ¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@xandra: nie chcę bronić tu księży, ale pedofilia istnieję również poza kościołem a wrzucanie wszystkich do jednego wora to tak średnio bym powiedział. Czy jeśli Kasjer żabki okaże się pedofilem to nagle wszyscy kasjerzy z żabki są pedofilami?
  • Odpowiedz
@Galkovsky: W Polsce jest 10000 kościołów, jeżeli do każdego wejdzie 50 osób daje nam to 500k wiernych. Licząc kilka mszy daje nam to zgromadzenie na jakieś 1-1,5m osób. Zamknięte pomieszczenie, śpiewy, brak dystansu. Przepis na katastrofę.

Za protesty odpowiadają rządzący wprowadzając bandyckie prawo.
  • Odpowiedz
@Galkovsky nie wiem czego ty #!$%@? nie rozumiesz, ale protest z definicji ma w #!$%@? prawo i bierze konsekwencje na klate. Kościół to zwykła instytucja, która ma się stosować jak każdy inny. Gdyby lewica miała swój "kościół" albo miejsce spotkań to też miałaby się stosować. Gdyby katole teraz wyszły na protest po decyzji o aborcji na życzenie to też mogliby moralnie łamać prawo
  • Odpowiedz
@Galkovsky: Hmm a to nie jest tak, że na zewnątrz wirus praktycznie nie jest problemem, zwłaszcza jak się nosi maskę, no a kościół przeprowadza msze i karmi ludzi waflem tak jakby w budynku i jeszcze bez maseczek podczas przyjmowania komunii? xD
  • Odpowiedz