Wpis z mikrobloga

Cieżko mi na gruncie ewolucji zrozumieć dlaczego człowiekowi zdecydowanie częsciej smakują rzeczy szkodliwe, fastfoody itd? Czemu to frytki są pycha a nie sałatka z kiełkami. A przecież to tylko interpretacja smaku.
  • 14
@BezkresnaNicosc: bo organizm potrzebuje bardziej tłuszczy i węglowodanów do funkcjonowania niż kiełek, i sałaty, które praktycznie nie mają wartości odżywczych, problem z tym, że konsumpcjonizm sprawił węglowodany i tłuszcze za łatwo dostępnymi.
@BezkresnaNicosc: Ewolucyjnie: tłuszcze, cukier, węglowodany w ogóle są bardziej wartościowe energetycznie, ergo (kiedyś) trudniejsze do zdobycia i bardziej pożądane - polowanie na mięso było niebezpieczne i trudne, zebranie ziaren i orzechów skomplikowane i czasochłonne, owoce (cukier!) były dostępne krótko w ciągu roku, a skrobia to łojezu. Dzisiaj mamy to wszędzie dookoła, ale podświadomie lubimy.

PLUS - to też kwestia przyzwyczajenia. Od małego jadłeś biały chlebuś, cukiereczki, lody, fryteczki, ziemniaczki i inne
@PrzetunelowanyElektron: niewiele trzeba by zrozumieć potnoczny charakteru tego pytania, bo zadawane jest na wykopie.

dyskusjach naukowych

Kolega dyskusje naukowe na wykopi robi, a to ci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dygnal mi choć jestem świeżo po #!$%@? także dobry ten fotomontaż.

Okej ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)