Wpis z mikrobloga

@troche_tu_nudno: @kubex_to_ja: To proste służby, trolle albo "pożyteczni idioci" tworzą takie profile i postują durne prawicowe/lewicowe tezy, tak żeby podburzyć drugą stronę, potem taki tweet lata po prawicowych/lewicowych grupach gdzie grupa oburzonych podkurowionych ludzi nakręca się przeciwko drugiej stronie i zaczyna jej coraz bardziej nienawidzić. Społeczeństwo jest skłócone, rozmawia o fakeowych tweetach zamiast rozmawaić na temat mogące rozwinąć kraj..
efekt kuli śniegowej robi


@troche_tu_nudno: a po co temu pomagać? Zdaje się, że większość użytkowników Internetu widzi takie głupoty nie w oryginale tylko właśnie skądś przeklejone. Gdyby nie ci wyśmiewający to by tych głupot prawie nikt nie widział.

Im debilniejszy post tym więcej się tego wala po Wykopie, Kwejku, 9Gagu, a potem przemielone na pudelkowych portalach. A im większy zasięg tym więcej równie debilnych osób co twórca oryginału temu przyklaskuje.

Jeśli
@troche_tu_nudno: Jak ja tego nie lubię. Już są wystarczające problemy ze zgłoszeniem prawdziwego przestępstwa seksualnego, bo zwykle taka kobieta jest wtórnie wiktymizowana i nikt jej nie wierzy. Takie tweety to jest tragedia. Niezależnie czy to fake czy nie - to jest #!$%@? szkodliwe
@troche_tu_nudno: skąd się biorą w ogóle tacy ludzie, oni są jakoś promowani? Czy na tłiterze można jebnąć byle jakie gówno i już cały świat to podłapuje? Jak to działa?


@kubex_to_ja: Ludzie lubią skrajności i takie rzeczy najlepiej się klikają. To nie jest tak, że wszyscy się zgadzają z tą babką. Niektórzy udostępniają dla jaj i tyle, a taktowanie tego jako zdania jakieś bardziej znaczącej grupy to głupota.
@troche_tu_nudno: dostalem u niej bana za komentarz: "If a man asks you to make him a sandwich, you shut up and make him a fuckin sandwich. Women have been preparing sandwiches for years. Know your place."
( ͡° ʖ̯ ͡°)
skąd się biorą w ogóle tacy ludzie, oni są jakoś promowani? Czy na tłiterze można jebnąć byle jakie gówno i już cały świat to podłapuje? Jak to działa?


@kubex_to_ja: Już śpieszę z wyjaśnieniami.
1. Stulejka zakłada fejk konto
2. Stulejka wrzuca głupi komentarz i patrzy jak internet płonie.
3. Tweet tłumaczony jest na wszystkie języki świata i żyje własnym życiem.

Mam nadzieję że pomogłem. Zarzutki stają się coraz bardziej oczywiste i