Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kosti9191: Zależy od bloku mogą być konieczne radiatory na pamięci i sekcje zasilania. Nie zaszkodzi też jakiś pojemnik do łatwiejszego uzupełniania płynu wyłapywania powietrza.
@kosti9191: tak tyle że jak już wydajesz 1-2k EUR to 100 w te czy we wtę nie robi różnicy. Na 3080 minimum sobie policz 2x gruby 360 a i tak temperatury nie będą szałowe a buchać gorącem będzie jeszcze bardziej bo skuteczność odprowadzania ciepła wzrośnie. Ja mam 1x420 i 2x360 w tym extra gruby w push pull. Na 9900k i 1080ti to dawało radę. Na 5900x i 3080 już nie bardzo
@Greviz: blok 500 , rezerwuar, pompa, łączniki = to wszystko można zrobić z elementów w zoologicznym. Pompy są wydajne na 800L/H nawet za 20zł. Rurki, pojemniki DIY też tanio wyjdą. Pytanie jaki płyn musi być
@kosti9191: widzę że jesteś zwolennikiem diy ( ͡° ͜ʖ ͡°) W takim razie powodzenia i oby nie zalało całego PC. Z chęcią bym był zawołany do efektu finalnego xD Btw. jakie 3080 tak Ci się grzeje? Może same zmiany w budzie/przepływie powietrza starczą do zbicia temperatury. Albo undervolting jeżeli jeszcze nie zrobiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Greviz: zotac 3080 - na GPU mam z 50*C przy 70 RPM, ale vram greje. Ogólnie póki co mining mam, ale w wolnej chwili lubię sobie pograć. Latem będzie ciężki temat nawet na granie. Będzie to wyło i grało bardziej niż zwykle
@kosti9191: 420, 360 to standardowe wymiary chłodnic do PC. Blok ~120 EUR, Backplate podobnie, radiatory spokojnie pod 100 za sztukę, fittingi potrafią po 10-20 w zależności od rodzaju a potrzebujesz ich kilkanaście, wentylatory podobnie, pump+rez combo > 100, kontroler, sensory węże, płyn, narzędzia i się spokojnie nazbiera.
No i ja mówię o rigu na miękkiej rurze w opcji eko. Jak chcesz szkło albo chromy to celujesz w stronę 2k.
@keton22: a ok. Nie no 420 to trochę duża chłodnica jak pod samo GPU. 240/360 na moje będzie ok. To i tak są 2/3 wiatraki 12mm. Blok fakt, tyle może kosztować.
Coś tam pomyślę custom made. Pytanie jaki płyn do tego? Mój druciarski wewnętrzny ja podpowiada, że płyn do chłodnic w autach się nada xD
@kosti9191: woda z glikolem i magicznymi dodatkami żeby grzyby nie rosły. Są do kupienia koncentraty i gotowe płyny.
A ten komplet który mam i który opisałem jest borderline jeżeli chodzi o chłodnice. Już gpu dobija do 45c co przy 1080ti się nie zdarzało i jak gpu pracuje to cpu jest przygrzewane co z kolei jest znakiem że jeszcze jeden radiator by się przydał.

Na 240 będziesz miał gorzej jak na powietrzu,