Wpis z mikrobloga

Potrzebuje własnego domu 250-300mkw,fajnej wysokiej 175-180cm kobiety której spłodzę czwórkę
dzieciaków auta klasy średniej 150-200k sedan psa motora enduro i turystyka...
Do tego pasuje żebym był szczęśliwy i miał duży wpływ na otaczającą mnie rzeczywistość...Czasu na to daje sobie jakieś 10 lat.
Od czego zacząć?

#pytanie #budownictwo #przegryw #samochody #rozwojosobisty #wychodzimyzprzegrywu
  • 20
Potrzebuje własnego domu 250-300mkw

Od czego zacząć?


@LonNon: od redukcji metrażu.

Chcesz na rowerze po tym jeździć? po wuj Ci tyle? Nasi ojcowie czy tam wasi dziadkowie (( ͡° ͜ʖ ͡°)) po PRL zachwycili się transformacją i zagrabioną kasą, nabudowali 300m pałacyków i nagle zonk, ogrzewanie tego kosztuje fortunę, a wiesz ile trzeba się namęczyć, by sprzątnąć 300m powierzchi użytkowej? ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Bejro: Typowy metraż domu budowanego za czasów transformacji ziomuś ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz norma to do 150m^2. Ludzie zmądrzeli. I wieżyczek też już na szczęście nie chcą budować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie najbardziej mnie rozczula 400m^2 nieotynkowanej chaty, częsty widok na przedmieściach dużych miast. Mieli na taki metraż, ale na styropian o wartości 2% budowy zabrakło, dlatego olali i przez
@TypowyZakolak: Sporo nowych domów 150m2 się buduje ale są one wygodne do mieszkania w dwójkę, nie z dziećmi - na pewno nie z 4ką wspomnianą przez OPa. W wielu miastach popularne są osiedla bliźniaków budowane na przełomie wieków, mają one najczęściej powierzchnię użytkową ~250m2.
są one wygodne do mieszkania w dwójkę, nie z dziećmi - na pewno nie z 4ką wspomnianą przez OPa


@Bejro: ziomuś, wtf? Najchętniej kupowane i typowe mieszkanie ma obecnie 50-60m^2 w zależności od miasta, a jak pojawia się temat domu, to nagle ludziom 150m^2 to mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ech, nigdy nie rozumiałem absurdów tego świata. 150m^2 to aż nadto dla szóstki ludzi. Ile pomieszczeń potrzebuje
@dziqs1987: no ja buduję właśnie dokładnie 110m^2. Miałem możliwość budowy większego domu, tylko po co? nawet z moją kolekcją dużej, starej elektroniki 110m^2 to jest olbrzymia ilość miejsca. Całe życie mieszkałem w mieszkaniach 35m^2 z dwójką rodziców, jak mi dziś ktoś pisze że "150m^2 to mało" to moim zdaniem odlatuje albo dopadł go "syndrom domu", tj. normy z mieszkań nagle stają się nieludzkie, 60m^2 staje się dobrą powierzchnią dla budy dla
@TypowyZakolak No taki wygodny dom dla rodziców + 4 dzieci to wyszłoby: -4×20 m2 na sypialnie dzieci -2x10 m2 na łazienki dla dzieci -25 m2 + 15 m2 + 5 m2 na sypialnie rodziców z lazienka i garderobą -35 m2 salon -20 m2 + 20 m2 kuchnia + jadalnia -15 m2 gabinet 20 m2 jakieś korytarze 10 m2 jakieś schowki na kiju. Wyjdzie z 250 m2. Oczywiście można mniej ale to by
-25 m2 + 15 m2 + 5 m2 na sypialnie rodziców z lazienka i garderobą


@Bejro: łącznie 45 metrów na SYPIALNIE?

Ziomek, to więcej, niż moje obecne mieszkanie w całości... ( ͡° ͜ʖ ͡°) na coś, co ma z definicji pomieścić łóżko i szafkę nocną.... ;) Po co Ci tam tyle miejsca? Chcesz łóżko na 10 osób do gangbangów wstawić? ;))

kupię sobie robota do podłóg a