Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#big4 #pwc #korposwiat #kpmg #ey #deloitte

Dostałem się do ostatniego etapu rekrutacji na stażystę do jednej z firm wielkiej czwórki.

O co mogą pytać? Chodzi mi jakich pytań z rachunkowości, prawa, podatków czy ekonomii mogę się spodziewać?

dział audytu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6061dc06ccdad9000aaf5129
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: 100 PLN brutto, ile to będzie netto? Jaki był ostatni kurs EUR albo USD? Jakaś prosta dekretacja. Jaki jest najistotniejszy element bilansu spółki towarowej/produkcyjnej?
To taki przykład "trudniejszych" pytań jakie możesz dostać startując do audytu w big4. Raczej chcą sprawdzić czy myślisz i kojarzysz fakty, nikt nie oczekuje tutaj znajomości IFRS czy nie wiadomo czego.
Polska to chlew osrany gównem


@paw4da: ale to nie jest staż do januszexu w pcimiu dolnym tylko do jednej z najwiekszych firm audytowych na swiecie xD po tym (płatnym!) stazu na 99% dostanie zatrudnienie tu albo w podobnej firmie na UOP i z pensja powyzej sredniej.
@AnonimoweMirkoWyznania: U mnie to było 100zł brutto ile to netto, jakie są proporcje między wysokością VATu jak przeliczamy z brutto na netto i analogicznie, oprócz tego składniki bilansu spółki produkcyjnej i jak podatkujemy spółkę z o.o. oraz ile wynosi ten podatek. Chwila rozmowy po angielsku, pytanie w stylu warm up question z matury ustnej i czy potrafię opowiedzieć jakiś artykuł wyczytany ostatnio w prasie związanej z ekonomią itp. Ogólnie luźna rozmowa