Wpis z mikrobloga

Siemanko, chciałbym się wybrać w czerwcu na trasę rowerową od Świnoujścia do Gdańska wzdłuż wybrzeża. Jakieś tipy? Czego się wystrzegać i jak najlepiej jechać? Noclegi to na polach namiotowych, więc bedziemy załadowani sakwami. Jadę z osobami, które nigdy nie były na takich wycieczkach, więc proszę o porady. #rower #wycieczkarowerowa #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
@kamson94: Koniecznie musicie pojechać przez miejscowość Kluki i dalej szlakiem R10 w kierunku Łeby.
Taki chrzest dla tych co jadą pierwszy raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio byłem w 2008 roku, pewnie sporo się zmieniło ale jakbyście chcieli to mogę coś doradzić.
  • Odpowiedz
@kamson94: Dodam jeszcze opcjonalne odbicie z Władysławowa do Helu. Dla mnóstwa miejsc noclegowych i widoków jak na obrazku - warto!

Tipy: długość Półwyspu to ok. 35 km. Na całej długości Półwyspu jest droga rowerowa z kostki betonowej i ubitego żwiru (odcinek leśny za Juratą). Gdybyście chcieli wracać pociągiem z Helu do Władka, to w sezonie może być problem z miejscami na rower ( ͡° ʖ̯ ͡°)
faxepl - @kamson94: Dodam jeszcze opcjonalne odbicie z Władysławowa do Helu. Dla mnós...

źródło: comment_1617024986NNKD3NOj6yV3Kfq3Hwp6UQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
Koniecznie musicie pojechać przez miejscowość Kluki i dalej szlakiem R10 w kierunku Łeby.

Taki chrzest dla tych co jadą pierwszy raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kamson94
@Piaseczyniak W zeszłym roku spotkałem zaraz przed tym fragmentem Niemca obładowanego na maksa bikepackingowo. Było ostrzeżenie, ale stwierdziliśmy, że próbujemy (ja na lekko MTB). Po 300 metrach uznałem, że następny czarny fragment przejdę bokiem z rowerem na ramieniu, a on twardo pojechał.
  • Odpowiedz
@kamson94: Wilgotny piasek przy samej wodzie tylko wydaje się taki ubity i idealny do jazdy. Jeśli rower grzęźnie to nie jedziemy dalej z nadzieją, że zaraz będzie lepiej (wiedza z doświadczenia). Jeśli pozostali uczestnicy wycieczki są zupełnymi rowerowymi laikami to zwróciłbym uwagę, na grzechy główne początkujących i okazjonalnych rowerzystów: niewłaściwa wysokość siodełka, za małe ciśnienie w kołach, klamki hamulców ustawione pod nieergonomicznym kątem.
  • Odpowiedz