Wpis z mikrobloga

@cadcadcad: art. 128 kp. Wszystko rozbija się o rozumienie "pozostaje w dyspozycji pracodawcy". W komentarzach uznają, że jest to "nie tylko faktyczne świadczenie pracy, ale także gotowość do jej wykonywania. Gotowość ta występuje, kiedy pracownik znajduje się na terenie zakładu pracy (lub innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy), w stanie psychofizycznym umożliwiającym wykonywanie pracy i wykazuje wolę jej wykonywania".
Dobrze, żeby było to regulowane w regulaminie pracy.
@Sihill_pl: Sęk w tym, że ja nie uczestniczyłem w tej dyskusji. Nie napisałem również nic o kapitalizmie, a stwierdziłeś to ty. Wytknąłem tylko braki w twojej argumentacji, które związane są pokazywaniem błędów systemu, który nie istnieje od kilkudziesięciu lat. Czy krytyka konkretnego systemu nawet jeśli konstruktywna jest dla ciebie aż tak bolesna? Czemu traktujesz to niemalże na równi z systemem religijnym? Idee muszą ewoluować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pansa:

Kapitalizm – system gospodarczy oparty na prywatnej własności środków produkcji i w konsekwencji czerpania z nich zysku, oraz na swobodnym obrocie dobrami w ramach rynku.


Gdy za własność zaczynasz uważać 8 godzin pracy pracownika a potrzeby fizjologiczne liczysz jako straty.