Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
Snując wizje przyszłości będąc dzieckiem, myślałem o kupnie mieszkania w wieżowcach na moim ulubionym osiedlu Dywizjonu 303. Było tam dużo przestrzeni, zieleni, usług, a całe osiedle okalał parking, na którym dało się przeprowadzić remont generalny Fiata 126p.

Dzisiaj już o tym nie myślę, a wręcz wzdragam się na myśl o tym, że mógłbym tam mieszkać. Ludzie z wieżowców zaraz zaznają Złotej Wolności Deweloperskiej, mieszkając okno w okno z nowymi najemcami przestrzeni mieszkalnej.

Otwieram niniejszym tag #zlotawolnoscdeweloperska, gdzie czasem będę wrzucać przykłady dewastacji miasta apartamentami #krakow #mieszkaniedeweloperskie #nowahuta #czyzyny
Pobierz
źródło: comment_1616948072S8YRm4mr2XANwi749LC2Rj.jpg
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: spokojnie, nie dotyczy to przecież całego osiedla, a jedynie jego południowej części. No i ewentualnie tych działek na rogu Stella/Andersa - gdzie już powstaly słynne bloku elektryczne ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@staryhaliny: każde wolne miejsce zaplombowano. Bloki elektryczne, cały pas startowy, minibloki ze wczesnych lat dwutysięcznych

@DerMirker: a za mini bloki to jest odpowiedzialna sama SM Czyżyny. Ale zgoda.

Jeszcze czekać aż #!$%@?ą bloki na działce gminnej między kościołem a spółdzielnią
@theoforos1: tak, jestem sfrustrowany plombowaniem każdej wolnej przestrzeni pośród starszej zabudowy.

A gdzie się teraz buduje sensowne mieszkania? Na przykład na Złocieniu, który będzie miał swój przystanek SKM - 6 minut na dworzec główny.
@theoforos1: tak działa złota wolność deweloperska, gdzie przepycha się gównoinwestycje jak ta na zdjęciu wyżej 20 metrów od starych bloków, nie zapewniając żadnej infrastruktury nowym mieszkańcom na mocy wuzetek :)