Wpis z mikrobloga

Poszukuje jakiejś aplikacji na Androida do szybkiego dodawania punktów typu lampa, kosz na śmieci, ławka do #mapy #osm #openstreetmap. Coś w rodzaju klikam na mapę i dodaje punkt tego typu co dodawałem ostatnio - czyli chodzą sobie klikam i dodaje np. latarnie.
Obecnie używam OsmAnd ale tam trzeba dłużej przytrzymać na #mapa, później kliknąć dwie pozycje z menu, wybrać z długiej listy (lub wpisać) rodzaj punktu i kliknąć zapisz. Zajmuje to z 15 sekund co przy dodawaniu kilkudziesięciu punktów w trakcie jednego spaceru jest uciążliwe. Szukam czegoś ekspresowego. Polecacie jaką aplikację?
  • 5
@dad1111: Dzięki, sprawdzę dokładniej choć wstępnie wygląda, że też trzeba kliknąć 5 albo więcej razy aby dodać.

Generalnie poszukuje czegoś ekstremalnie prostego - np. część ekranu zajmują ikonki najczęściej dodawanych przeze mnie rzeczy a resztę mapy. Klikam na ikonkę klikam na mapę i dodane. Później (w domu) przed wysłaniem ewentualnie mogę uzupełnić tagi.
Zna ktoś takiego rodzaju aplikcaję?
@pangolin: Korzystałeś może ze street complete?

@Vel_Makarena: Tak. Tam jedynie można odpowiadać na pytania lub zgłaszać uwagi.

Mój problem się rozwiązał. W OsmAnd dodali w aktualizacji "Szybką czynność" - można robić skróty do różnych funkcji. Dzięki temu, dwa kliknięcia i w miejscu w którym się znajduję dodaję np. kosz na śmieci.