Wpis z mikrobloga

@mtos: Taki że żeby się nie wpiąć to trzeba je ustawić zatrzaskiem do góry. Nie wiem czy one mają jakiś mechanizm który reguluje to którą stroną pedał się poziomuje. Musiałbyś zerknąć na jakąś recenzję na YT, tam pewnie będzie więcej informacji. Ja osobiście też używam szosy do przemieszczania się po mieście i buty mtb absolutnie nie różnią się w chodzeniu od zwykłych jeśli się o to martwisz. Są też modele
  • Odpowiedz
@mtos: kupiłem ostatnio Shimano 520 + Giro rumble vr. Wrażenia super, poza gleba pierwszego dnia ;). Największa wada dwufunkcyjnych pedałów jest ich waga i konieczność odwracania przed wpięciem. Ale chyba nie są to wady dyskwalifikujące.
  • Odpowiedz
w momencie gdy nie daj but ci się poślizgnie lub zrzuci ci go jakaś nierówność to tracisz kontrole nad rowerem i nie trzeba wiele żeby malowniczo polecieć na pysk.


@Aciapek: @mtos: nie wspominając o tym co robią platformowe kolce ze skórą nóg po ześlizgnięciu stopy :)

SPD to o wiele większa stabilność stopy, a wypinanie jest dziecinnie proste. Można też ustawić sprężynę na najmniejszą wartość i wtedy wypina
  • Odpowiedz