Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam pytanie. Jakieś ok. 2 miesiące temu kupiłem parę roślinek owadożernych- ostatki dzbaneczników i muchołówek, ale na początek dają radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może macie parę cennych wskazówek na pielęgnację tych roślinek? Bo jedną kapturnicę już udało mi się przelać, a potem przesuszyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Aktualnie sytuacja wygląda tak:
1. Stoją na południowo-zachodnim oknie,
2. Podlewam co ok. 3 dni przez podsączanie do ok 1h- początkowo odstaną kranówką, aktualnie przegotowaną i odstaną
3. Pojawiają się nowe pędy i liście - muchołówka nawet chyba zaczeła kwitnąć, ale nie widzę nowych dzbanków...
4. Planowałem przy ewentualnym przesadzaniu podzielić roślinki i pozyskać parę nowych sadzonek- ale da się to zrobić jakoś z samych pędów/liści? Czy się z tym jeszcze wstrzymać?

#ogrodnictwo #roslinyowadozerne #rosliny #mucholowka #dzbanecznik

Poniżej parę zdjęć.
ghost717 - Mirasy, mam pytanie. Jakieś ok. 2 miesiące temu kupiłem parę roślinek owad...

źródło: comment_1616841097DSxlnyWHXqdQLxj5a1NtgI.jpg

Pobierz
  • 18
Podlewam co ok. 3 dni przez podsączanie do ok 1h- początkowo odstaną kranówką, aktualnie przegotowaną i odstaną


@ghost717: Nadal będą padać, albo deszczówka albo woda demineralizowana

muchołówka nawet chyba zaczeła kwitnąć


@ghost717: Obetnij pęd kwiatowy bo padnie na 100%

ale nie widzę nowych dzbanków...


@ghost717: Dzbanek musi mieć dużo większą wilgotność powietrza od reszty

Czy się z tym jeszcze wstrzymać?


@ghost717: Poczekaj aż sie rozrosną
@ghost717:
Odnośnie pkt. 4 to ja bym się wstrzymał żeby roślina nabrała sił. Każda roślinę inaczej się "rozmnaża". Dzbaneczniki pozyskuje się sposobem wegetatywnym poprzez pocięcie dorosłej rośliny na kilka części. Na zdjęciu moje roślinki po takim podziale w tamtym roku. Jest wiele instrukcji w necie łącznie z filmikami jak to robić. Mimo wszystko ja bym podhowal roślinki i dopiero bawić się w podział.
rip136 - @ghost717:
Odnośnie pkt. 4 to ja bym się wstrzymał żeby roślina nabrała sił...

źródło: comment_1616956884KcUqawqOcqf51rdnKhmCAL.jpg

Pobierz
ok, z tym przesadzaniem i rozmnażaniem się wtrzymam, zobaczymy najpierw co z tego wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@heniek_8 ale namówiłeś mnie na rozejrzenie się za jakimś akwarium - pytanie do jakiej wysokości rosną dzbaneczniki? Bo na początek znalazłem jakieś o wysokości do 25cm z pokrywą (75x35x25), albo do 40cm bez (80x30x40) ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jakaś kapturnica z czasem też by wpadła...

dzięki
@ghost717: dzbaneczniki to są moim zdaniem pnącza i mogą urosnąć bardzo długie, rocznie do 10-15 cm, moje wystawały już z tej skrzynki ale postanowiłem je pociąć i przesadzić, więc max wysokości nie doczekałem