Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andi129: jest w planie, ale nie wiem jak musi być wydajny. Przecież nie założę tam mausera. Coś będzie, bo różowa chce wylewkę albo małą kaskadę. Co z głębokością? Ile kopać w dół? Lustro wody będzie 0.5m powyżej poziomu trawnika.
  • Odpowiedz
@wedrowycz dzień doberek, ja zajmuję się projektowaniem ogrodów i mogę coś podpowiedzieć. Przede wszystkim trzeba się najpierw zdecydować na rodzaj oczka. Czy będzie wyłożone folią, gotowy prefabrykowany pojemnik betonowy wkopany w ziemię, a może aluminiowy stół wodny/misa z tryskającą wodą. Przy czymś tak małym szłabym w drugie albo trzecie rozwiązanie. No i pytanie czy w oczku będą rośliny wodne. Jest też coś takiego fajnego jak ogród deszczowy, który dodatkowo będzie ci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
przy takim metrażu to moim zdaniem nieodzowny byłby jakiś system obiegu i filtracji wody, inaczej po pół roku będziesz miał tam bagno.

@Andi129: latem to po 2 tygodniach. Nawet z filtrami ciężko utrzymać wodę w dobrym stanie pół roku.

@wedrowycz zadaj pytania to może ktoś coś podpowie. Moj teść robi takie rzeczy, małe i duże, coś tam widziałem to może i ja będę potrafił podpowiedzieć.
  • Odpowiedz
@StanislawAniol: dodam że nie jestem fanem oczek wodnych wogole, mam taką traumę z dzieciństwa jak siostra przygarnęła dwa małe pieski, bardzo fajne i oba się utopiły w oczku wodnym. Od tego czasu uważam że otwarte akweny wodne na podwórzu pozostawiane bez nadzoru ratownika powinny być zakazane.
  • Odpowiedz
@StanislawAniol @kjut_dziewczynka: Sytuacja wygląda następująco. Działka jest nachylona. Planuję część wypoziomować budując murki oporowe. Pomysł jest taki, by postawić dwa równoległe murki, pierwszy o wysokości ok. 60cm, drugi 100cm, długość ok 10m, rozstaw 100cm. Większość przestrzeni między nimi zapełnię jakimiś kwiatami ale chciałbym wygospodarować ok. 2m na jakąś "kałużę". Zbiornik zrobię chyba z betonu wzmocnionego rabitzą. Zdaję sobie sprawę, że potrzebuję filtracji ale i tak planowałem jakąś kaskadę lub
  • Odpowiedz