Wpis z mikrobloga

Obejrzałem pierwszy raz wszystkie filmy z uniwersum Marvela i jestem zachwycony tym światem, z miejsca stałem się fanem. Co dalej? Jak można kontynuowac te przygode? Komiksy? Nowszych seriali na razie nie chce dotykać.

Gdzie warto czytać dyskusje, może na r/marvelstudios?

#marvel
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dante15: są polskie wydania Marvel now i wkkm. Możesz dla pewności sprawdzić gdzieś na necie czy na pewno wszystkie zostały przetłumaczone.
Jeśli chodzi o Marvel now to polecam superior Spiderman i Deadpoola
@OZIMONSTER: a czy część komiksów z marvel now nie jest juz sprzedawana? bo nie mogę znalezc nigdzie np thora 1 i 2 czesci, jedynie używki w zawrotnych cenach. Od tej serii chcialem zacząć
@Dante15: Zamiast serii Marvel NOW polecałbym na początek jednak jakiekolwiek komiksy z serii Klasyka Marvela (też od Egmontu). Nie dość, że chronologicznie mają miejsce przed wszystkimi z Marvel NOW, to jeszcze w większości przypadków są o wiele lepsze (jak sama nazwa wskazuje).
@Dante15: Co do dostępności niektórych serii, to rzeczywiście jest to kłopot. Pozostaje czekać na dodruki, ewentualnie przeczytać brakujące zeszyty w internecie (niestety po angielsku, ale za to wszystkie są dostępne choćby na stronie readcomiconline).
@Dante15: Chronologia oczywiście jest, ale moim zdaniem nie ma sensu przywiązywać do niej olbrzymiej wagi. W każdej serii są odwołania do jakichś poprzednich wydarzeń w życiu danego bohatera, czy dużych eventów, które zrzeszały większą ilość bohaterów. W większości przypadków jednak ich nieznajomość nie umniejsza radości z czytania serii, są one zazwyczaj raczej formą easter-eggów i dbaniem o ciągłość uniwersum (żeby cię zachęcić do kupna tego, czego nie znasz ofkors). Te komiksy