Wpis z mikrobloga

Panowie, ja się z wami nie zgadzam. Wy tu rozprawiacie o Reprezentacji Madziarów jakby oni byli mistrzami świata. My Polacy mamy jakąś wrodzoną skromność, jakąś wrodzoną bojaźń. Porozmawiajmy o faktach. Fakty są takie, że Węgrzy są drużyną w przebudowie, trwa tam wymiana pokoleniowa. To już nie są te same Węgry, które na Euro 2016 wygrywały z zawsze silną Austrią, a potem postawiły się Portugalii w jednym z najciekawszych meczy turnieju, który zakończył się hokejowym wręcz remisem 3:3. Węgry są dodatkowo osłabione brakiem młodego talentu, młodego brylantu, przez moich znajomych węgierskich dziennikarzy nazywanych nowym Puskasem- Dominika Szoboszlaja. Ten młody zawodnik RaszenBallsport Lajpcyś jest geniuszem, on ma drybling, on ma ten zmysł piłkarski, on ma tego passa, on ma świetnie ułożoną stopę, potrafi uderzyć z dystansu. Tego zawodnika nie da się zastąpić od tak, jego kontuzja to 50 procent mniejsza siła ofensywna drużyny Madziarów. Wczoraj wieczorem siadłem sobie przed laptopem ze szklaneczką dobrego Łiski, tak jak nasz polski Pep Gułardiola- Michał Probierz [patrzy czy pozostali goście w studio się uśmiechają, gdy ci zaczynają się śmiać, Mati wybucha najgłośniejszym śmiechem] ale wracając do tematu- siadłem sobie i sprawdzałem składy porównując pozycja do pozycji i tutaj jest totalna deklasacja. Nie ma pozycji na której Węgrzy byliby silniejsi od nas. Obecnie największą gwiazdą drużyny jest bramkarz Peter Gulaci, który również gra w RaszenBallsport Lajpcyś. Panowie umówmy się. My ten mecz musimy wygrać. My musimy kontrolować grę, my musimy pokazać charakter, my musimy zagrać odważnie. Po coś Pan Prezes Zbigniew Boniek zatrudnił przecież Pałlu Szołszę. Nie wyobrażam sobie porażki w tym meczu. I mam teraz apel do naszych Reprezentantów, do naszych Orłów [napina się i patrzy prosto w kamerę] Panowie dajcie nam w tym ciężkim koronawirusowym okresie trochę radości, dajcie nam nadzieję na lepsze jutro, dajcie nam siłę do walki, pokażcie, że zasługujecie by grać z Orzełkiem na piersi. Ja liczę na wasze zaangażowanie, w tym meczu nie może być ani jednej odpuszczonej piłki. Mówi się Polak-Węgier dwa bratanki, ale dziś wieczorem ma być wojna, ma być krew, pot i łzy, a na koniec dnia piękna Wiktoria, która będzie początkiem naszej drogi ku słonecznemu Katarowi, a kto wie czy na Mundialu w kraju zbudowanym za petrodolary nie zdobędziemy jakiegoś medalu? Ale co Tomku, co spokojnie? Czemu mam nie marzyć? Czemu my zawsze boimy się otwarcie marzyć? Ja tutaj jako skromny Mateusz z Dębicy marzę o tym, aby ta kadra coś osiągnęła. Mamy najlepszego piłkarza na świecie- Roberta Lewandowskiego i medal z reprezentacją na pewno spiąłby klamrą jego wspaniałą karierę. Tego mu i sobie życzę. Tyle ode mnie.
#kanalbekowy #mecz #kanalsportowy #pilkanozna #reprezentacja
KRZYSZTOFDZONGUN - Panowie, ja się z wami nie zgadzam. Wy tu rozprawiacie o Reprezent...

źródło: comment_1616658748bANbwkbJL6DyVaUr7sycYL.jpg

Pobierz
  • 34
@KRZYSZTOF_DZONG_UN:

Znaczy, ja powiem tak... Mateusz, nie gorączkujmy się. Ty żeś tu powiedział całą litanię ciepłych słów o nowym selekcjonerze, ale jak to mówimy w Niemczech, efekty ocenia się po pracy, tak? No więc czym my tu się mamy ekscytować? Że kadrę przejął były wyśmienity piłkarz? Ale co on osiągnął jako trener? Panowie, umówmy się, że jakie on kluby prowadził? Bordo i Florentine, tak? Powiedzmy sobie wprost, że to nie są
a.....1 - @KRZYSZTOFDZONGUN: 

Znaczy, ja powiem tak... Mateusz, nie gorączkujmy si...

źródło: comment_16166605749HbPEFjScfSXkrUlM626Dq.jpg

Pobierz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Piszą w Przeglądzie, że dzisiaj ważny mecz z naszymi bratankami. Ta... bratankami hehe Karol, znasz jakiegoś Węgra? Ale nie tego bramkarza w dresie co mu nasz Nigeryjczyk gola nie potrafił strzelić. No... nie znasz. A ja znam takiego Laszlo. A Węgierkę jakąś znasz? No widzisz, a ja jedną Evę, hehe, intensywnie poznałem. Rozumiesz, co? rozumiesz? Można powiedzieć, że przez dwa dni była moją hmm... blondynczeką. Tylko wiesz, efektem tej znajomości
idol89 - @KRZYSZTOFDZONGUN: Piszą w Przeglądzie, że dzisiaj ważny mecz z naszymi brat...

źródło: comment_1616662086lI3mJIYsS5mCtlX5KSHBhp.jpg

Pobierz