Wpis z mikrobloga

z drugiej zaś zostawią po sobie takie bagno, że ciężko będzie z niego wygrzebać


@Sigfried: hehe, no masz narracię dla ekipy KO, które być może za 6 lat będzie rządzić. Podwyżki VATu, #!$%@? hajsu z OFE, wiek emerytalny i 50 mld rocznie deficytu będzie można znów zwalać na PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
***** bandę czworga


@kamil-mg: korwinistyczna nowomowa. Jednym z powodów dla których ludzie głosują na Pis i PO nie ryzykując nic więcej jest właśnie wiedza o tym, jakie szury tylko czekają jako "trzecia droga" i "niesprawdzona jeszcze alternatywa"
No bo tępy lud polski boi się zmian, a do bicia można sie przyzwyczaić, bo przecież może być gorzej. No i każdy samolubny, mi sie należy, mi mi.. ale nie zdają se polaczki sprawy ze to dotyczy każdego.. no i sie tak żyje w tym państwie z kartonu i główna, no i polak polakowi wilkiem.. trzeba sie nachapać bo sasiad nie może mieć lepiej.. taka nasz mentalność. Szkoda i smutne..
symetryzm jest wyleczalny. Porównywanie PO do PiSu łapie się pod definicję choroby umysłowej


@Majk_: O, jest i przedstawiciel grupy, która dostaje drgawek, gdy ktoś ośmieli się pomyśleć, że PO i PiS to siebie warci degeneraci.

No to czyje gówno jest smaczniejsze i bardziej pożywne? Te od PO, czy te od PiS? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kedlov: nikomu nie należy ufać bezgranicznie, ale Konfederacja składa się z ludzi, którzy bez problemu mogliby być przy władzy z ludźmi których krytykują i odbierać nam wolność tak jak oni, mieć fajne posadki i dobre pieniążki. Konfederaci mówią o wartościach, o ideach, które normalnie byłyby coraz bardziej zapomniane. Robią po prostu dobrą robotę, powstrzymują bandę czworga przed szybszym niszczeniem państwa.
@kamil-mg: No tylko część ich wartości akurat powinna odejść w zapomnienie, to straszni zamordysci i degeneraci. A jaki masz dowód na to że "banda czworga" wspólnie działa z celem zniszczenia państwa?
@Kedlov: Żeby była jasność: oni naprawdę rywalizują między sobą o kasę, o władzę. W kwestiach gospodarczych od rządów SLD przez PiS, PO i PSL, po znów PiS jest ciągłe zwiększanie obciążeń wobec Polaków, w każdym razem nikt nie szedł drogą zwiększania wolności, tylko wręcz przeciwnie. Jeśli chodzi np. o suwerenność, to każda z tych partii jest za jej brakiem i integracją z UE, oczywiście różnią się retoryką.
@kamil-mg: Skoro rywalizują to nie są bandą.
Co do obciążeń - załóżmy że to prawda. Uważasz że robią to by NISZCZYĆ kraj czy może po prostu mają inną wizję tego co dobre?
Co do zwiększania wolności: konfederacja zdecydowanie nie jest partią wolnościową światopoglądowo. Już lewica bardziej, o nich na pewno nie można powiedzieć że nie dążą w stronę zwiększenia wolności
@Kedlov: przecież tylko Konfederacja jest za prawem do życia, lewica jest za odebraniem tego podstawowego prawa. Uważam, że PO jest stronnictwem niemieckim, PiS stronnictwem amerykańsko-zydowskim. Nie mówię, że obrali sobie za cel niszczyć kraj, ale to co robią do tego się to sprowadza i jestem przekonany, że mają tego świadomość (przynajmniej ci pełniący ważniejsze funkcje).