Wpis z mikrobloga

@kooliber: Tak, kopii ponieważ można użyć tego samego kodu.
Wydaje mi się, że słowo kopia według ciebie ma pejoratywny wydźwięk. Możesz stworzyć całą masę sieci opartych o kod btc, które będą miały takie samo zastosowanie, jak sieć stworzona przez Satoshi Nakamoto.
można użyć tego samego kodu.


@kamil-wasniewski: ale nikt tego na poważnie nie używa.

Jakby bilety na koncert Pink Floyd były open source / public domain - i mógłbyś sobie drukować analogiczne na koncert swój + ziomek z osiedla + jego pieseł, to tylko idiota by twierdził że przez to bilety na Floyd są prawie bez wartości.

(oczywiście, pomijam kwestię podrobienia, tak samo jak BTC nie da się podrobić, a co najwyżej
Jaką większą funkcjonalność pomijając spekulację na cenie ma Bitcoin od chociażby Bitcoin Cash?


@kamil-wasniewski: taką że trzymając pierwsze zostaje się milionerem, a trzymając drugie stajesz się kloszardem nawet jak byłeś milionerem bo stracił -99.5% wartości.

Taką że Bitcoin zabezpieczony jest przez dosłownie 200 razy silniejsze zabezpieczenia SHA-256.

Taką że masz mikro przelewy LN za ułamek grosza a nie limit 32 MB/blok nawet dla mikro.

I sporo innych ale nie chce mi
@Negatyf: chciałem dać do zrozumienia przyjebom z tego tagu piszącym coś o jakiś shitah

"Mirki kupiłem dziś za roczną wypłatę 100 tokenów. #!$%@?.0 quantum ile zarobię w tyg. Bo już mi podskoczyło o 80%"

Tyle że takie debile nie widzą że tylko oni tego shita kupują a właściciel zarzucił haczyk i czeka na jeleni aż podbije cenę z 0.000001$ na 0.000001$ i zrzuci swoje bagi zabijając shita. I zostawiając takiego debila
@decentralizacja: Jeszcze raz. Może jak ci napiszę z caps lockkiem to zrozumiesz.
Jaką funkcjonalność POMIJAJĄC SPEKULACJĘ ma Bitcoin względem Bitcoin Cash lub innej kryptowaluty np. Cardano?
Czy mimo tak dużej mocy sieci możesz przyjąć transakcję po pierwszym potwierdzeniu i być o nią spokojny?
aką funkcjonalność POMIJAJĄC SPEKULACJĘ ma Bitcoin względem Bitcoin Cash lub innej kryptowaluty np. Cardano?


to jeszcze raz:

Taką że Bitcoin zabezpieczony jest przez dosłownie 200 razy silniejsze zabezpieczenia SHA-256.

Taką że masz mikro przelewy LN za ułamek grosza a nie limit 32 MB/blok nawet dla mikro.

@kamil-wasniewski:

Czy mimo tak dużej mocy sieci możesz przyjąć transakcję po pierwszym potwierdzeniu i być o nią spokojny?


lepiej 3-conf. I jest on tak silny
@decentralizacja: Masz wiele innych kryptowalut, które oferują natywne niskie opłaty transakcyjne i nie jest to, nic co wyróżniałoby Bitcoin od konkurencji. W dodatku jest to rozwiązanie, w którym środki muszą najpierw zostać zamknięte w sieci Lightning, aby można było z nich korzystać.
Nawtywne transakcje w sieci BTC są drogie i koszt utrzymania sieci jest nieproporcjonalnie wysoki do liczby oraz wartości transakcji.
W tej chwili górnicy mogą sobie rekompensować koszta z wydobycia