Wpis z mikrobloga

Ktoś wie skąd np. Autobaza czerpie informacje o szkodach? Mam taką sytuację, że auto było kilkukrotnie walone w Niemczech, na raporcie z autobazy wyszły szkody na prawie 20k euro i teraz chciałbym dojechać janusza co to sprzedał, tylko nie wiem skąd wziąć mocne i twarde informacje na ten temat. Jest jakaś europejska baza? #samochody #motoryzacja #prawo
  • 13
@Adams_GA: chciałem edytować ale już nie mogę ;-) historiapojazdu.gov.pl korzysta dodatkowo z CARFAX (Hiszpania, Belgia, Niderlandy, Szwecja i Norwegia) i AutoDNA (Niemicy, Francja, Belgia, Słowenia, Litwa, Łotwa, Estonia, Szwajcaria, Szwecja, Austria, Norwegia, Niderlandy, Czechy, Węgry, Rumunia, Dania)
@Adams_GA nie znam Twojej ale znam wiele sytuacji Gdzie te raporty są absolutnie z dupy. Wręcz celowo zawyżają kwoty i ilości żeby wydawały się bardziej atrakcyjne. Nie tak dawno jak sprzedawałem swojego jaga to gosc mi pokazywał jakie screeny ze w maju zeszłego roku mialem szkodę na 20k pln a to gowno prawda bo żadnej szkody nie było
@bigger: nie no wiadomo, sam miałem całkę niedawno i wiem jak naciągnęli koszty ale w sumie mialem to gdzies. Liczy sie sam fakt że było bite co rzeczoznawca potwierdził zresztą. Pewnie realnie koszty naprawy to byla 1/4 tego co z raportu ale jak to policzysz po częściach i robociznie z aso to moglo tak wyjsc.