Wpis z mikrobloga

Hej :)

Poradzicie jakiś akumulator? Obecnie mam w autku:"47Ah 420A". A chciałabym kupić coś nowego na lata, ale też możliwie z większym zapasem prądu. Bo na tym każde mrozy coś tam mu zmniejszały (pojemności?) i są problemy z odpalaniem a chciałabym mieć włączoną kamerę pozostawioną w gniazdku zapalniczki.

Do jakiego to pojazdu: Clio 3, 1.2 TCE 100.

Jak byłam w sklepie, to sprzedawca odradził zbyt duży, że się nie będzie ładował... To ja już nie wiem na co mogę sobie pozwolić, bo jednak chciałam mieć ten zapas energii... Tak czy owak, chciał żebym oddała swój stary w rozliczeniu a wolałabym pozostawić go sobie na zapas. Więc zamówię przez internet i będę miała dwa :)

Czy możecie podać jakieś konkretne modele które by tu pasowały?

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody #akumulator #akumulatory
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@roza_nieduza ja mam dobre doświadczenia z marka exide, produkowane są w Polsce w zakładach centry (centra należy do do exide). Co do pojemności lepiej zostać przy czymś w okolicach tych fabrycznych 47, jak dasz za duży to będzie niedoladowany w zimie i efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Poza tym prawdopodobnie większy i tak by się nie zmieścił we wnęce.
Za nieco ponad 200zl masz exide premium ea472
  • Odpowiedz
@roza_nieduza: Stary akumulator i tak musisz oddać, nawet jak bierzesz nowy przez internet to kurierowi oddajesz stary. No i kwestia tego czy rzeczywiście potrzebujesz nowy, bo może wystarczy prostownikiem doładować. Stan akumulatora i ładowania możesz łatwo sprawdzić miernikiem za parę groszy, sklep z akumulatorami też Ci to od ręki sprawdzi (naładowany ma 12,5V na wyłączonym silniku, poniżej 12V trzeba doładować, a jak na włączonym silniku masz wynik inny niż 13,8V-14,5V
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@roza_nieduza: z tym że za duży akumulator nie będzie doładowany to trochę mit, bo zakładając że nie jeździsz na zbyt krótkich odcinkach to zawsze bilans jest na plus (więcej prądu auto jest w stanie naładować niż zabiera podczas rozruchu i jazdy, nie pobierze więcej prądu tylko dlatego że akumulator ma większą pojemność). Nie zakłada się większych akumulatorów niż to potrzebne z innych względów, rozmiarów bo rzadko jest miejsce na wyraźnie
  • Odpowiedz
@roza_nieduza: Namawiał na jakiś konkretny bo na nim pewnie ma największy zysk. Z tym niedoładowaniem to mit, spokojnie możesz wsadzić większy, jeśli się zmieści. Często jest tak, że podstawka i tak jest większa, bo samochód występuje też w wersji z większym silnikiem. Różnica między obudową LB1 a LB2 to jakieś 3.5cm na najdłuższym boku, możesz zmierzyć czy wejdzie.
Przez neta też możesz zamówić bez zdawania starego czy dodatkowych opłat.
  • Odpowiedz
  • 0
@GilbertArenas no mitem bym tego nie nazwał, niektóre auta mają małe wnęki i nic większego nie włożysz np. Accord 7. Choć fakt, może być też w drugą stronę, ja w lancii y miałem wnękę na jakieś 70ah przy silniku 1.2
  • Odpowiedz