Wpis z mikrobloga

Witam,
jeżdżę na #rower #szosa #triban i jestem po #bikefitting przeprowadzonym w IMmotion we Wrocławiu. Do zmiany mam siodło.
Mój rozstaw kości kulszowych wskazuje na siodło o wymiarach 143 mm. W lokalnym sklepie mam do dyspozycji tylko siodła #bontrager #trek . Na fittingu siedziałem na #specialized power comp i było dobrze (o ile można tak powiedzieć, siedząc około 1 h na nim)
Wiem, że to kwestia indywidualna, ale może na podstawie Waszych opinii uda mi się znaleźć/wypożyczyć/kupić coś co przypasuje do moich czterech liter.

Pytanie do Was, jakie siodła minimum 143 mm polecacie/jeździcie? Nie ścigam się i nie muszę mieć pozycji aero.

Dzisiaj wypożyczyłem siodło: Bontrager Paradigm148 i zobaczymy jak tylko pogoda będzie do jeżdzenia.

#wykoptribanclub
  • 19
@Kapitan_Ameryka: zapoluj sobie na OLX na Specialized Romin albo Power Comp w rozmiarze 143mm.
Ja robiłem w zeszłym roku fitting gravela u Tomka, teraz czekam na kolejke do zrobienia szosy, w obu rowerach mam już wsadzone dwa takie same siodła (w Gravelu już miałem Specialized Romin 143mm więc nic nie zmenialiśmy przy testowaniu).
Na OLX można wyrwać używki w dobrych cenach, ale należy uważać na podróbki obu modeli niestety.
Jako uzupełnienie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uysy liczyłem na Twój odzew w tym temacie. Fitting u Tomka robi robotę. Świetny gość i będę go polecal. W zasadzie poszedłem do niego trochę też po twoich rekomendacjach
Wracając do siodła, to coś mi się wydaje, że protestuje te bontragery ale ostatecznie wyjdzie i tak spec power comp
@Kapitan_Ameryka: Jakbyś chciał, to mogę Ci pożyczyć Speca Romina...ale akurat kumpel pozyczył na testowanie :|.
Jak coś, to poluj na OLX, tylko tak jak mowie, uważaj na podróby :|. Obczaj sobie te materiały co wrzuciłem wyżej. Może pomogą z wyborem modelu.
@uysy: jak są oba dobrane to nie ma problemu ze zmianą

@Kapitan_Ameryka: jeszcze popatrz na sztywność siodełka, nawet dobrzy producenci mają słabe modele gdzie siodło nadmiernie się ugina pod naciskiem, czyli w szerokiej części nie powinno się dać zginać boków do dołu łatwo, jak jest za miękkie to pod twoim ciężarem jego rozmiar się zmniejsza powodując dyskomfort. Miałem takie właśnie niby dobrane a dopiero na fitingu wyszło że szerokość jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uysy póki co spróbuję pojeździć na tych Bontragerach dostępnych w lokalnym sklepie, chociaż patrząc na cenę za siodełko to w tej cenie byłoby Power. Romin wydaje mi się, że będzie zbyt sportowy dla mnie,a moje plecy jeszcze nie są na to gotowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)