Wpis z mikrobloga

@pablo397: czytałem kiedyś że te ludy wschodnie lubią być pod butem, dlatego np taka Rosja zawsze bedzie taka jaka jest. Była też scena w którejś książce że jechał polski szlachcic na koniu i otoczyło ich stado ukraińców, on bez namysłu zaczął ich wyzywać i kopać, a oni pomyśleli "oho to pewnie ktoś ważny" i przepuścili go dalej. Chyba to było "ogniem i mieczem"
@pablo397: Wschód - trzeba siłą, by ktoś się posłuchał. Zachód - największe brednie można wmówić dla dobra wszystkich i większość słucha. Polska jest pomiędzy. Trzeba postraszyć pałą i mandatami, zmobilizować policję a później grać głupa że przecież żadnych obostrzeń się prawnie nie wprowadziło i to były zalecenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a u nich? ochroniarz pałuje a ludzie potulnie zakładają maseczki jak gdyby nigdy nic


@pablo397: No już tak bym nie wybiegał z interpretacją.. tez byś w takiej sytuacji założył, aby nie dostać palą, oni wszyscy są zaskoczeni, co udowadnia że nie jest to normalne, ewentualnie później byś złożył skargę czy poruszył ten temat.
Polakom mentalnie bliżej jest do zachodu niż wschodu


@KsiundzRobak: tylko Polacy tak uważają

Nie od dziś jest tak, że Czesi uważają, że są bardziej zachodni niż my, my uważamy że jesteśmy bardziej zachodni od Ukrainy, a Ukraina że bardziej od Rosji.

Dla obserwatora z Zachodu to wszystko jest jeden #!$%@?, bo wszyscy dzierżymy "rosyjski" akcent, który na Zachodzie jest nie do odróżnienia
a u nich? ochroniarz pałuje a ludzie potulnie zakładają maseczki jak gdyby nigdy nic


@pablo397: sama prawda. nawet jak to jest 100% zmyślone (w sensie, że WSZYSCY są tam aktorami), to na zachodzie nikt by nawet czegoś takiego nie wymyślił, bo po prostu by to nie przeszło i nikt by nie uwierzył w taką reakcję xd
@pablo397: Wydaje mi się że u nas akurat jest bardzo podobnie pod tym względem do Rosji, natomiast na zachodzie (Niemcy, Holandia, Francja) dochodzi do regularnych starć z policją. Choć nawet w Rosji, przy okazji aresztowania Nawalnego, były większe starcia z policją niż jakiekolwiek które pamiętam by miały miejsce w Polsce.
wszyscy mają zbliżony akcent, więc wg ciebie nie ma różnicy.


@KsiundzRobak: no właśnie nie według mnie, bo ja odróżnię Czecha od Polaka, a według kogoś z Zachodu czy dowolnego miejsca na Ziemi

Trochę pojeździłem i trochę też widziałem. To są wnioski na podstawie moich obserwacji