Wpis z mikrobloga

Porąbana sytuacja. Kazać swojemu nieletniemu jeszcze dziecku opiekować się osobą, którą w szpitalu musiano przypinać pasami. Nie dziwie się, że młoda dziewczyna po roku nie wytrzymała, szkoda tylko, że posunęła się do takiego czynu zamiast zgłosić to gdzieś. Ale gdy przeczytałem, że:

Rodzice – tata nauczyciel katechezy, mama – urzędnik poznali się w czasach, gdy oboje planowali służbę Bogu. Wtedy jednak wybrali uczucie, które ich połączyło


To już wiem jaką presje na nią wywierano, cierpienie uszlachetnia, musisz się poświęcić itp Do tego pewnie po katolicku chcieli mieć babcię w domu a nie jak wyrodne dzieci oddać ją do ośrodka. Siedzieć powinni rodzice a dziewczyna powinna dostać opiekę psychiatryczną.

W zeszłym roku, gdy kolejna siostra zaczęła studia, Marysia została sama z rodzicami i babcią, która od kilku lat cierpiała na alzheimera. Ostatnio, gdy zaczęło się zdalne nauczania, dziewczyna z chorą kobietą spędzała całe dnie. A babcia łatwa nie była. Przede wszystkim wymagała ciągłej opieki. Nie poznawała członków rodziny, myliła imiona i zdarzenia. Marysia musiała dawkować jej leki i jedzenie. W przeciwnym razie babcia zjadała wszystko, co było w zasięgu ręki, a potem wymiotowała. Była agresywna. W szpitalu trzeba było unieruchamiać ją pasami. Nie tak dawno potłukła sprzęt domowy. Uciekała z domu, bliscy systematycznie chowali klucze po szufladach. W toalecie wymagała nadzoru i podcierania. Na co dzień nosiła pampersa, ale zdarzało się, że go wyrzucała i wtedy już bez kontroli załatwiała swoje potrzeby fizjologiczne - tu i teraz. Co wydarzyło się tamtego krytycznego dnia? Jak to się stało, że drobna filigranowa Marysia najpierw zaczęła dusić dość tęgą babcię, a potem ugodziła ją nożem w brzuch? Po zdarzeniu uciekła do lasu, próbowała odebrać sobie życie. W końcu powiadomiła policję. Gdzie wtedy byli pozostali członkowie tej rodziny?


#bekazkatoli #polska #neuropa
lakukaracza_ - Porąbana sytuacja. Kazać swojemu nieletniemu jeszcze dziecku opiekować...

źródło: comment_16163078832fcu9fxZTQDhW45u1uSm9v.jpg

Pobierz
  • 212
  • Odpowiedz
@Barte Zatem twoje logiczne myślenie doprowadziło cię do stwierdzenia, iż płeć ma wpływ na wyrok?

Warunki, w których znalazła się niepełnoletnia powinny być wziętego pod uwagę.
  • Odpowiedz
  • 25
@lakukaracza_: I niech mi jeszcze ktoś powie, że ludzie mają równe szanse. Nie, nie mają, jak ktoś urodzi się w fanatycznej rodzince stawiającej wiarę nad nauką i spokojnym rozwojem swoich dzieci gdzieś na podlaskiej wsi to z góry ma ciężej się wybić niż ktoś urodzony w normalnej, liberalnej rodzinie gdzieś w Warszawie czy innym dużym mieście, które w tym kraju są ostoją normalności


@azen2 Oczywiście, że nie mają równych szans. I
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Mnie to ciekawi, że skoro ojciec jest katechetą, a zajęcia w szkołach są od roku w większości zdalnie to jak do tego doszło, że go nie było i babcią musiała opiekować się córka


@Mirek01: To że Ojciec siedział w domu nie znaczy że nie chciał zajmować się tą babcią.
  • Odpowiedz
  • 51
@Tommy__: Rodzice powinni zapewnić opiekuna dla babci, lub oddać ją do ośrodka. Obarczanie nastolatki obowiązkami, którym nie podoła nawet wielu z dorosłych to dla mnie znęcanie się nad dzieckiem.


@lakukaracza_ Ci rodzice to muszą być ostro #!$%@? bez grama empatii dla własnej córki.
  • Odpowiedz
@Variv: @Variv: art. 563 k.p.k. mówi: Rozpoznając prośbę o ułaskawienie sąd w szczególności ma na względzie zachowanie się skazanego po wydaniu wyroku, rozmiary wykonanej już kary, stan zdrowia skazanego i jego warunki rodzinne, naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem, a przede wszystkim szczególne wydarzenia, jakie nastąpiły po wydaniu wyroku.

Teoretycznie też do ułaskawienia są słabe podstawy i powinno ono nastąpić po wydaniu prawomocnego wyroku. Natomiast tu fakt, że obecna ekipa nie przywiązuje
  • Odpowiedz
Natura nie jest sprawiedliwa


@Variv: Życie nie jest sprawiedliwe, to coś co jako motto wbiłem do głowy swoim synom. Idea sprawiedliwości na świecie to utopia, z tego powstał komunizm.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ U mnie w rodzinie był podobny przypadek osoby z objawami alzheimera i powiem tak - kto sam tego nie doświadczył ten gówno wie. To jest absolutna mordęga i ból od którego nie śpi się po nocach. Coś kompletnie wyczerpującego fizycznie a przede wszystkim psychicznie. Kazać to robić 16-latce to jest wręcz znęcanie się nad nią.
  • Odpowiedz
@galicjanin: Dokładnie to chciałem przekazać synom. Nie można siedzieć na dupie, nic nie robić, a potem się żalić, że to niesprawiedliwe, że ktoś jest bogaty. Ale niesprawiedliwa jest też sama rzeczywistość, dzieci umierają, mędy żyją w luksusach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 143
@lakukaracza_: o, też mam taką babkę. 90+, leży cały dzień bo już nie chodzi, trzeba ją obracać, masować, podnosić, myć, podcierać, wycierać, wynosić gówno, ubierać, karmić, pilnować leków a koniec końców i tak cię nie poznaje. Głównie zajmuję się nią ciotka/córka babki, ale uważam, że nie ma dobrego wieku, żeby na kogoś spadła taka odpowiedzialność. To, że w ogóle żyje to efekt uboczny rozwoju medycyny. Najpierw ją lekarze wyciągnęli po udarze
  • Odpowiedz
Jakbym sam był w takim stanie to wolałbym umrzeć niż odbierać swojemu dziecku jego życie, czas i siłę na opiekę nade mną.


@white_duck: Kilka lat temu, gdy pracowałem jeszcze w dość niebezpiecznych warunkach bo na dole kopalni w przodkach u mnie w rodzinie zdarzył się wypadek, #!$%@? wujek spadł ze schodów i złamał kręgosłup. Ciotka do dziś go karmi przez słomkę. Ma 50 lat a wygląda na 70, po wypadku życia
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: @galicjanin: Owszem świat jest niesprawiedliwy, dlatego ja się staram oceniać ludzi po tym jaką drogę przeszli. Jeśli ktoś dostał w spadku 5mln i po roku mu zostanie 1mln bo resztę przewalił na głupoty, a z 2 strony widzę osobę, która była w nałogu alkoholowym od lat i wyszła na prostą i stara się jakoś ułożyć życie to będę miał większy szacunek do tej drugiej osoby.

Mimo różnic w rodzinach
  • Odpowiedz
@Variv: bo lepiej zniszczyć psychikę córce niż oddać babkę do domu opieki, bo "to nie po chrześcijańsku oddawać rodziców do przytułku", a przede wszystkim to polskie "co ludzie powiedzą".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 75
@lakukaracza_: ot katolictwo w pełnej okazałości. Szczególną żałość wzbudzają prawaki z którymi nikt nie rozmawia w tym wpisie a które z klapkami na oczy powtarzają jakieś urojenia o płci czy 15 latach za zabojstwo
  • Odpowiedz