Wpis z mikrobloga

Trafiłem w telewizji na odcinek Rodziny Zastępczej plus - 212 ''Oddech nieskończoności'' w którym ciocia Jadzia dowiaduje się że Zosia jest buddystką, chce ją za wszelką cenę ''nawrócić'' i zachęca że jak będzie katoliczką to dostanie złoty medalik oraz rower albo komputer na komunię xD I klasyczny argument co będzie jak przyjdzie do ślubu :D

Żałuję że dzisiaj takich seriali już nie kręcą, bo może by to społeczeństwo mądrzejsze i bardziej tolerancyjne było. Ja wiem że to niby serial komediowy ale idealnie zestawiono tam funkcję komediowe, obyczajowe i edukacyjne. Fajnie przedstawiono w postaci Jadzi stereotypową polską babę ze wsi co to chodzi co niedziela do kościoła z filozoficznym podejściem młodego Kuby który jej wyjaśnił o co biega w tym całym buddyźmie. A najlepiej to jak Jadzia podsumowała ''żeby ją namówić na przejście na katolicyzm bo co było jakby należała do tej arabskiej wiary co bomby podkładają i ludzi porywają'' - no idealne zestawienie fobii i stereotypów o islamie, ale Kuba ją fajnie zgasił inkwizycją i paleniem na stosie xD Fragment załączam poniżej.


#seriale #ciekawostki #bekazkatoli #polsat #rodzinazastepcza
MarianoaItaliano - Trafiłem w telewizji na odcinek Rodziny Zastępczej plus - 212 ''Od...
  • 11
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Rodzina zastępcza to był RiGCz. Pamiętam odcinek gdzie posterunkowy wkręcił się jako agent w jakąś Młodzież Wszechpolską czy innych innych faszoli ONR-owskich, i zaczęły mu się podobać ich postulaty m.in. o "separatyzmie rasowym". Pochwalił się tym Jędruli, a ten mając w pamięci Elizę i tą drugą spuścił posterunkowemu #!$%@?. xD
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: pamiętam też odcinek z 2003 r. przed referendum unijnym, Ula (Maryla Rodowicz) miała za zadanie stworzyć kampanię przekonującą żołnierzy służby zasadniczej do głosowania w referendum za wejściem do UE, a że większość poborowych pochodziła ze wsi, to Ula postanowiła, że wypróbuje swoje sposoby na Jadzi. Oczywiście Jadzia miała stosunek jak większość ówczesnych chłopów i mówiła, za jak przyjdzie Unią to przyjdą Niemcy zabiorą polskiemu chłopu ziemię i będzie robił
  • Odpowiedz